Aktualności z imprezy: 92. Mistrzostwa Polski Seniorów

92. MPS: mistrzostwa oficjalnie otwarte

24-06-2016

Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha oraz prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski uroczyście otworzyli w upalne piątkowe popołudnie 92. edycję lekkoatletycznych mistrzostw Polski. 

Panowie wspólnie wypowiedzieli tradycyjną formułę otwierającą najważniejsze zawody z kalendarza PZLA w tym sezonie. Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy są dla krajowej czołówki szansą na wypełnienie minimów uprawniających do startu w mistrzostwach Europy oraz igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

- Życzę wszystkim abyśmy w te trzy dni spędzili w bardzo dobrych nastrojach. Forma zawodników jest znakomita. Cieszę się, że możemy spotkać się na tak pięknym stadionie – mówił do zebranych prezes Skucha.

- Myślami wielu sportowców jest już przy igrzyskach olimpijskich. Są tacy, którzy tutaj w Bydgoszczy walczyć będą o olimpijskie minima. Te zawody to także sprawdzian przed mistrzostwami świata do lat 20, to wielkie wydarzenie i dlatego witam również delegatów IAAF. Jesteśmy gotowi do tych mistrzostw – zaznaczył prezydent Rafał Bruski.

Bydgoszcz, Maciej Jałoszyński

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 92. Mistrzostwa Polski Seniorów

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 92. Mistrzostwa Polski Seniorów

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko