Aktualności z imprezy: 92. Mistrzostwa Polski Seniorów

ME w Amsterdamie: reprezentacja Polski

27-06-2016

73. zawodników zgłosił Polski Związek Lekkiej Atletyki do udziału w rozpoczynających się 6 lipca w Amsterdamie 23. Mistrzostwa Europy. W składzie biało-czerwonej ekipy nie zabraknie lekkoatletycznych gwiazd z obrońcami tytułów mistrzowskich z Zurychu, Anitą Włodarczyk i Adamem Kszczotem, na czele.

Reprezentacja Polski na mistrzostwa w Amsterdamie naszpikowana jest lekkoatletycznymi gwiazdami światowego formatu. Ze startu w Holandii, z krajowej czołówki, zrezygnowali jedynie Kamila Lićwinko, Patryk Dobek oraz szykujący się do obrony mistrzostwa olimpijskiego kulomiot Tomasz Majewski. Licząca 73. osoby ekipa będzie największą w historii startów Polaków na rozgrywanych od 1934 roku mistrzostwach Europy.

- Wysokie pozycje szeregu naszych zawodników na listach europejskich sprawiają, że na start w Amsterdamie możemy patrzeć z optymizmem. Zakończone wczoraj 92. Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy pokazały, że forma sportowa jest, więc o wyniki możemy być spokojni. Na ile medali liczę podczas mistrzostw Europy? Myślę, że nasi lekkoatleci mogą przywieźć z Holandii porównywalną liczbę krążków jak 2 lata temu z jakże udanych dla nas mistrzostw w Zurychu – dyplomatycznie odpowiada prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha.

Liderem europejskich tabel jest kulomiot Michał Haratyk, który wyprzedza w zestawieniu tegorocznych wyników na Starym Kontynencie 19-letniego Konrada Bukowieckiego legitymującego się w tym sezonie rekordem świata juniorów kulą seniorską 21.14. Na pierwszym miejscu w tabelach znajdują się także dyskobol Piotr Małachowski oraz młociarze Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek – całą trójka przewodzi także tabelom światowym. Wysokie miejsca w tabelach europejskich zajmują drugi na 800 metrów Marcin Lewandowski i trzeci na tym dystansie Adam Kszczot. Wiceliderem rankingu wynikowego biegu na 3000 metrów z przeszkodami jest Krystian Zalewski, który dwa lata temu nawiązał do pięknych tradycji polskich „belek” zdobywając w Zurychu wicemistrzostwo Europy. Trzecim wynikiem w Europie w tym roku legitymuje się w biegu na 1500 metrów Angelika Cichocka, która w ostatnich dniach imponuje kibicom znakomitym finiszem.

23. Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce odbywać się będą na Stadionie Olimpijskim w Amsterdamie od 6 do 10 lipca i będą ostatnią szansą na wywalczenie przez lekkoatletów wyników lepszych od wskaźników PZLA na Igrzyska XXXI Olimpiady w Rio de Janeiro. 

Główna grupa reprezentacji wyleci do Amsterdamu w następny poniedziałek tzn. 4 lipca. Polacy udadzą się do Holandii samolotem Polskich Linii Lotniczych LOT – maszyna z naszymi zawodnikami na pokładzie wystartuje z Lotniska Chopina w Warszawie o 16:50.

Pełny skład reprezentacji prezentujemy poniżej.

Maciej Jałoszyński

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 92. Mistrzostwa Polski Seniorów

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 92. Mistrzostwa Polski Seniorów

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko