Aktualności z imprezy: 3. Copernicus Cup (IAAF World Indoor Tour)

Ambitne plany gwiazd na Copernicus Cup

09-02-2017

Gwiazdy, gwiazdy, gwiazdy – tak w skrócie można podsumować mityng Copernicus Cup, który jutro odbędzie się w Toruniu. Genzebe Dibaba ponownie zapowiedziała plan poprawy rekordu świata, a Adam Kszczot chce umocnić się na czele światowych tabel.

 

Na oficjalnej konferencji prasowej poprzedzającej zawody gwiazdy mityngu spotkały się z mediami. Lekkoatleci zdradzili m.in. jak przygotowują się do startu oraz jakie stawiają sobie cele przed jutrzejszymi zawodami. Chyba największym zainteresowaniem mediów cieszyła Genezebe Dibaba, która jutro chce poprawić własny rekord globu.

- Rano trenowałam w hali i muszę powiedzieć, że bieżnia jest szybka. Liczę na rekord, bieg ma być dobrze poprowadzony. – mówiła Genzebe Dibaba, która na tartanie umieszczonym w Arenie Toruń zdobyła 3 lata temu w sopockiej Ergo Arenie halowe mistrzostwo świata.


Genezebe Dibaba jutro zaatakuje w Toruniu własny halowy rekord świata (foto: Tomasz Kasjaniuk)

W dobrym humorze przed jutrzejszym biegiem była Joanna Jóźwik. Zawodniczka klubu AZS-AWF Warszawa ma za sobą dwa szybkie biegi i jest liderką światowych tabel.  

- Na śniadanie schodzę bardzo późno, najpóźniej jak to możliwe – zawsze panie kelnerki się denerwują. Później spacer, a potem nogi na ścianę. Po obiedzie znowu nogi na ścianę i dopiero po odpoczynku bezpośrednie przygotowanie do startu. – opowiadała o swoim startowym dniu Joanna Jóźwik, która jutro zaatakuje w Arenie Toruń halowy rekord Polski w biegu na 800 metrów.

Adam Kszczot, który nie przegrał w sezonie halowym od 2015 roku, ma na mityng w Toruniu jasny cel.

- Chcę pobiec najlepszy wynik na świecie. Hala w Toruniu ma bardzo dobry profil, krótkie proste, a to nam biegaczom się podoba. – zapowiada Kszczot, który dodał iż cieszy się, że na polskiej ziemi odbędą się zawody IAAF World Indoor Tour.


Adam Kszczot tryskał humorem na konferencji przed mityngiem - jutro na 800 metrów chce poprawić najlepszy wynik na świecie (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Jutrzejsze zawody rozpoczną się o 18:15. Ostatnie bilety dostępne są jeszcze w punktach dystrybucji. Krzysztof Wolszytyński, dyrektor zawodów, przewiduje iż mityng może obejrzeć nawet nadkomplet widzów. Relacje telewizyjne z zawodów przeprowadzą TVP Sport oraz TVP2.  

Toruń, Maciej Jałoszyński

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 3. Copernicus Cup (IAAF World Indoor Tour)

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 3. Copernicus Cup (IAAF World Indoor Tour)

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko