Aktualności z imprezy: Orlen Cup Łódź 2017

Kudlička i McPherson kolejnymi gwiazdami Orlen Cup

13-02-2017

Do obsady międzynarodowego mityngu Orlen Cup Łódź 2017 w ostatniej chwili dołączyła dwójka znanych lekkoatletów: czeski tyczkarz Jan Kudlička i skoczkini wzwyż z USA Inika McPherson.

 

Kudlička to bardzo utytułowany tyczkarz, który musi darzyć Polskę niezwykłym sentymentem, bo właśnie tu w Sopocie w 2014 roku ustanowił swój rekord życiowy pod dachem (5.80) zdobywając przy okazji brązowy medal halowym mistrzostw świata. Czech ma na swoim koncie także medale mistrzostw Europy: brązowy z Zurychu 2014 i srebrny z Amsterdamu 2016. Ostatni sezon był w jego wykonaniu wyjątkowo udany, bo zajął miejsca tuż za podium w halowych mistrzostwach świata w Portland i Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro (4. Pozycje).

Kudlička uzupełni najbardziej chyba oczekiwany konkurs podczas Orlen Cup, bo ten z udziałem Piotra Liska. Tyczkarz OSOT Szczecin wystartuje przed polską publicznością po raz pierwszy odkąd pokonał granicę 6 metrów (4 lutego w Poczdamie). Obok Liska i Kudlički wystartują m.in. mistrz świata z Daegu 2011 Paweł Wojciechowski i halowy mistrz świata z Sopotu Grek Konstandinos Filippidis.

Inika McPherson z rekordem życiowym 1.96 (1.94 w hali) i barwną osobowością znajdującą wyraz w licznych tatuażach i niecodziennych fryzurach, będzie urozmaiceniem konkursu skoku wzwyż. Choć jego najjaśniejszą gwiazdą będzie halowa mistrzyni świata z Sopotu Kamila Lićwinko. Dyspozycja Polki w tym sezonie jest jak na razie zagadką, bo Orlen Cup będzie jej pierwszym startem. Sądząc jednak z wiadomości dobiegających z jej sztabu trenerskiego oraz formy jej partnera treningowego Sylwestra Bednarka (2.33 w Bańskiej Bystrzycy 8 lutego), powinniśmy przygotować się na interesujący konkurs w jej wykonaniu. W Łodzi wystartują także brązowa medalistka ME w Zurychu Chorwatka Anna Simić i multimedalistka mistrzostw świata i Europy Szwedka Emma Green-Tregaro.

Do ciekawiej zapowiadających się  wydarzeń Orlen Cup należy konkurs pchnięcia kulą mężczyzn z Konradem Bukowieckim, Michałem Haratykiem a także wiceliderem światowych tabel w tym sezonie Czechem Tomašem Stankiem i 4. kulomiotem IO w Rio de Janeiro Frankiem Elembą z Konga. Ponadto w biegu na 60 m zobaczymy Ewę Swobodę, która z zawodów na zawody nabiera coraz lepszego tempa, a także pojedynek między czwartym i szóstym sprinterem sezonu na świecie, czyli Kubańczykiem Yunierem Perezem i Brytyjczykiem Richardem Kilty. Nie zabraknie także utytułowanych płotkarzy, jak Białorusinka Alina Tałaj, Węgier Balazs Baji i Czech Petr Svoboda.

Informacja prasowa

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: Orlen Cup Łódź 2017

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: Orlen Cup Łódź 2017

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko