Aktualności z imprezy: 34. PZLA Mistrzostwa Polski U23

ME U23: ponad 1100 zgłoszeń do mistrzostw

23-03-2017

Ponad 1100 zawodników podały we wstępnym zgłoszeniu do udziału w 11. Mistrzostwach Europy U23 (Bydgoszcz, 13-16 lipca) federacje członkowskie European Athletics. Polskę na stadionie Zawiszy będzie reprezentować ok. 60 osobowy zespół.

42 kraje i 1109 zawodników obejmuje wstępne zgłoszenie sportowe do udziału w bydgoskich mistrzostwach, najważniejszej imprezie sezonu tej kategorii wiekowej. Razem z osobami towarzyszącymi daje nam to liczbę ponad 1500 gości z całej Europy, które w lipcu przyjadą do miasta nad Brdą. Największe delegacje planują do Polski przysłać Włosi oraz Niemcy.

- To są założenia krajowych federacji, na potwierdzenia musimy jeszcze trochę zaczekać. Wtedy będziemy mieli pewność co do liczby uczestników. – mówi dyrektor generalny zawodów Krzysztof Wolsztyński.

Przy tak dużej liczbie uczestników bardzo ważną rolę odgrywa logistyka oraz transport.

Jako organizatorów cieszy nas, że bardzo dużo ekip przylatuje do Bydgoszczy, bezpośrednio. To zasługa dobrej współpracy z Lufthansą i bydgoskim portem lotniczym. Dla nas to mniej transportów z i do Warszawy czy Gdańska. 10 i 11 lipca będą najliczniejsze przyloty, 17-ego wyloty. – dodaje prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Liczbę zawodników jaka ostatecznie wystąpi latem na Zawiszy poznamy na początku lipca, ale można szacować, że będzie to ok. 900 sportowców. Warto przypomnieć, że 14 lat temu, gdy Bydgoszcz poprzednio gościła mistrzostwa Europy U23, na bieżni, skoczniach i rzutniach zaprezentowało się 815 zawodników.

Liczna będzie reprezentacja gospodarzy. Wśród biało-czerwonych faworytami zmagań będą z pewnością m.in. czwarta oszczepniczka igrzysk w Rio Maria Andrejczyk, czy medaliści niedawno zakończonych halowych mistrzostw Europy – Ewa Swoboda, Sofia Ennaoui i Konrad Bukowiecki.

- Ilu zawodników wyślemy do Bydgoszczy będziemy wiedzieli po mistrzostwach Polski do lat 23 w Suwałkach, które odbędą się 1 i 2 lipca. Myślę, że realnie w mistrzostwach Europy wystartuje ok. 60 naszych zawodników, minima będzie można uzyskiwać od 29 kwietnia, a w wybranych konkurencjach wytrzymałościowych nawet wcześniej. – opowiada Dyrektor Sportowy PZLA Krzysztof Kęcki.

11. Mistrzostwa Europy U23 odbędą się na Stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy pomiędzy 13 i 16 lipca. Bilety na zawody dostępne są m.in. w serwisie eBilet.pl oraz Empikach na terenie całego kraju.

Maciej Jałoszyński, Maciej Łopatto - Media Team ME U23 Bydgoszcz 2017

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 34. PZLA Mistrzostwa Polski U23

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 34. PZLA Mistrzostwa Polski U23

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko