Aktualności z imprezy: 34. PZLA Mistrzostwa Polski U23

Już w weekend 34. PZLA Mistrzostwa Polski U23

28-06-2017

Już w ten weekend 34. PZLA Mistrzostwa Polski U23 – w Suwałkach lekkoatleci powalczą o medale i wskaźniki na europejski czempionat do lat 23, który za 2 tygodnie rozpoczyna się w Bydgoszczy.

Do imprezy w Suwałkach zgłoszono blisko 400 zawodników urodzonych w latach 1995, 1996 i 1997. Na zmodernizowanym przed dwoma laty stadionie wystartuje wielu znakomitych sportowców z halowym mistrzem Europy Konradem Bukowieckim na czele. Emocji nie zabraknie w żadnej z konkurencji – wysoki poziom sportowy gwarantuje bowiem występ zawodników, którzy już odnieśli sukcesy na arenach międzynarodowych oraz reprezentowali Polski w wielkich wydarzeniach. W Suwałkach kibice będą mogli zobaczyć m.in. świetne biegaczki Kamilę Cibę, czy Adriannę Janowicz. Na skoczni wzwyż pojawi się Norbert Kobielski, mający na koncie start w zakończonych w drużynowych mistrzostwach Europy. W rzucie dyskiem do walki przystąpią Daria Zabawska i Bartłomiej Stój. Z trybun suwalskiego obiektu rywalizację koleżanek – z Marceliną Witek i Klaudią Maruszewską na czele – śledzić będzie natomiast czwarta oszczepniczka igrzysk oraz reprezentantka miejscowego klubu Hańcza Maria Andrejczyk.

- Organizacja mistrzostw, to po ubiegłorocznych zawodach juniorów kolejna doskonała okazja do zaprezentowania naszych Pogodnych Suwałk oraz nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego, który kosztem 12 milionów złotych przeszedł dwa lata  temu gruntowną modernizację. W tym roku dodatkowo wyposażyliśmy obiekt w nowoczesny system nagłośnienia. Stadion jest w 100% gotowy na zbliżającą się imprezę i wierzę, że spełni oczekiwania wszystkich sportowców i trenerów. – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Stawką suwalskich mistrzostw będą nie tylko medale – mistrzostwa Polski będą ostatnią szansą na wywalczenie minimów na mistrzostwa Europy do lat 23, które od 13 do 16 lipca odbywać się będą w Bydgoszczy.

- Mam nadzieje, że nasi młodzieżowcy, którzy odwiedzą Suwałki wywiozą stąd nie tylko medale, pobite rekordy osobiste, Polski czy nawet Europy, ale przede wszystkim pozytywne emocje i najlepsze wspomnienia, które na tyle zapiszą się w ich pamięci, że zechcą tu jeszcze powrócić. – dodaje Prezydent Suwałk.

34. PZLA Mistrzostwa Polski U23 rozgrywane będą w Suwałkach 1 i 2 lipca. Początek głównych sesji zawodów w sobotę i niedzielę o 14:00.

Maciej Jałoszyński

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 34. PZLA Mistrzostwa Polski U23

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 34. PZLA Mistrzostwa Polski U23

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko