Aktualności z imprezy: 87. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie / 5. Orlen Warsaw Marathon

Bieg Oshee 10 km – szybka dycha dla każdego

31-03-2017

Już 23 kwietnia wystartuje piąta edycja ORLEN Warsaw Marathon. W ramach Narodowego Święta Sportu, oprócz zawodów na dystansie maratońskim, odbędzie się także bieg OSHEE 10 km. W ubiegłym roku niespodzianką dla uczestników było wytyczenie trasy biegu w całości po prawobrzeżnej części Warszawy. Okazała się ona bardzo szybka, i spotkała się z uznaniem biegaczy, dlatego w tym roku OSHEE 10 km odbędzie się na tej samej trasie.

Trasa OSHEE 10 km przebiegająca przez jedną z najpiękniejszych dzielnic Warszawy – Saską Kępę – po raz kolejny przyciągnie rekordową liczbę biegaczy, zarówno tych, którzy startują po raz kolejny, jak i debiutantów. Jedną z osób, które pojawią się ponownie na trasie, będzie Jakub Przygoński, członek grupy ORLEN Team.

Nie wyobrażam sobie, że w tym roku mogłoby mnie zabraknąć na największej imprezie sportowej w naszym kraju. Po raz kolejny, razem z tysiącami innych biegaczy, chcę poczuć atmosferę wielkiego święta sportu i powalczyć o jak najlepszy wynik.

Wzorem lat poprzednich start królewskiego dystansu i biegu na 10 km odbędzie się równocześnie. Wszyscy zawodnicy rozpoczną swoje zmagania o godzinie 9:00 na Wybrzeżu Szczecińskim, z którego maratończycy skierują się na północ, a uczestnicy biegu OSHEE 10 km na południe. Na początkowych kilometrach krótszego dystansu trasa będzie prowadzić szerokimi ulicami, w tym również z trzema pasami ruchu. Punkt odżywczy w okolicy piątego kilometra, na ul. Egejskiej, pozwoli nabrać sił na drugą połowę trasy i szybki finisz na błoniach Stadionu PGE Narodowy.

Niemal każdy biegacz, niezależnie od tego czy profesjonalista czy amator, startuje w zawodach z myślą o pobiciu kolejnego rekordu życiowego. W ubiegłym roku udało nam się wytyczyć trasę o płaskim profilu, z jednym lekkim wzniesieniem, która sprzyjała osiągnięciu tego celu. Po zawodach spotkaliśmy się z bardzo wieloma wyrazami uznania dla trasy biegu OSHEE 10 km, dlatego zdecydowaliśmy o poprowadzeniu jej tymi samymi ulicami – mówi Jarosław Żórawski, Sędzia Główny ORLEN Warsaw Marathon.

Biegacze, którzy chcą wziąć udział w biegu OSHEE 10 km mogą rejestrować się na stronie www.orlenmarathon.pl i wybrać jeden z dwóch wariantów pakietów – STANDARD lub BASIC. W tym roku pakietach STANDARD znajdą białe koszulki techniczne ASICS wykonane w technologii Motion Dry, które doskonale gospodarują wilgocią i odprowadzają pot ze skóry. Innowacyjny i delikatny materiał Cyberdry, z płaskimi szwami w strategicznych obszarach i krojem typu raglan, zmniejsza ryzyko otarć, zapewniając maksymalny komfort podczas biegu. Koszulki ozdobione będą Grafiką z dużą cyfrą 10 z wplecionymi w nią najbardziej charakterystycznymi symbolami stolicy.

Dodatkowo wszystkie osoby, które zarejestrują się do 31 marca otrzymają imienny numer startowy.

Informacja prasowa

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 87. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie / 5. Orlen Warsaw Marathon

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 87. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie / 5. Orlen Warsaw Marathon

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko