Aktualności z imprezy: 8. Memoriał Kamili Skolimowskiej

Lisek vs. Lavillenie na PGE Narodowym

02-08-2017

LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej przyzwyczaił kibiców sportu, że co roku do Warszawy przyjeżdżają największe gwiazdy lekkoatletyki. Do pokaźnego już grona wybitnych sportowców, których 15 sierpnia zobaczymy na PGE Narodowym dołączyli tyczkarz Renaud Lavillenie oraz dyskobol Robert Harting. Wcześniej swój udział potwierdzili Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Kamila Lićwinko, Piotr Lisek, Konrad Bukowiecki, Maria Lasitskene oraz David Storl.

Skok o tyczce to jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji lekkoatletycznych. Gdy w niepojęty dla przeciętnego człowieka sposób zawodnicy frunął 6 metrów nad ziemią tworzone jest niesamowite widowisko, które zawsze rozpala w kibicach moc energii i pozytywnych doznań. Takie emocje szykują się 15 sierpnia na PGE Narodowym, na którym wystartuje największa gwiazda i najbardziej utytułowany tyczkarz ostatnich lat Renaud Lavillenie. Francuz to mistrz (Londyn 2012) i wicemistrz olimpijski (Rio de Janeiro 2016) oraz trzykrotny na stadionie i czterokrotny halowy mistrz Europy, ma na koncie również trzy krążki z lekkoatletycznych mistrzostw świata. Obok medali największym sukcesem Lavillenie jest halowy rekord świata (6,16cm), który w 2014 roku odebrał w Doniecku Siergiejowi Bubce. Rywalem Francuza będzie inny 6-ściometrowiec Piotr Lisek, halowy mistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata.

Wielkich emocji nie zabraknie także w konkurencjach rzutowych. Obok poświęconego patronce Memoriału rzutu młotem wielkie gwiazdy pojawią się także w rzucie dyskiem. Piotr Małachowski, dwukrotny wicemistrz olimpijski, aktualny mistrz Europy i świata, ponownie zmierzy się ze swoim odwiecznym rywalem. Do Warszawy zawita bowiem mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy Niemiec Robert Harting, który podczas pamiętnego konkursu w Berlinie, w sierpniu 2009 roku, odebrał Polakowi złoty medal mistrzostw świata pokonując naszego dyskobola w ostatniej kolejce rzutów.

LOTTO Warszawski Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się 15 sierpnia na PGE Narodowym, początek zawodów o 16:30. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny (niepotrzebne będą żadne wejściówki).

Memoriał Kamili Skolimowskiej to organizowany w Warszawie cykliczny mityng lekkoatletyczny, który jest poświęcony zmarłej w 2009 roku złotej medalistce olimpijskiej z Sydney w rzucie młotem. Od 2014 roku impreza gości na PGE Narodowym a ubiegłoroczna edycja została nominowana do tytułu Impreza Roku w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej. Partnerami wydarzenia są m.in: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Totalizator Sportowy – właściciel marki LOTTO, Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Sportu i Turystyki. Honorowy Patronat nad zawodami objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Informacja prasowa

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 8. Memoriał Kamili Skolimowskiej

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 8. Memoriał Kamili Skolimowskiej

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko