Aktualności z imprezy: 20. Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły

Jubileuszowe GP Sopotu im. Janusza Sidły

06-08-2017

Konkurencji najmniej w historii mityngu, ale za to intensywność emocji na poziomie dotychczas nie oglądanym. Najwięcej podczas jubileuszowego, XX Grand Prix Sopotu imienia Janusza Sidły należy sobie obiecywać po rywalizacji biegaczek w „Bursztynowej Mili” i kulomiotów.

Czołowi polscy lekkoatleci do nadmorskiego kurortu zjadą wprost z mistrzostw świata w Londynie, gdzie w konkursie pchnięcia kulą mają zamiar namieszać Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk.

W Sopocie będą gwiazdami pierwszej wielkości. Nie tylko z racji gabarytów. Halowy mistrz Europy kontra wicemistrz Europy z Amsterdamu – obaj coraz regularniej pchają powyżej 21 metrów, co zwiastuje kapitalny pojedynek.

Inne medalistki mistrzostw Europy – Angelika Cichocka, Joanna Jóźwik i Sofia Ennaoui – dowiodą, że lekkoatletyka zasługuje na miano „królowej sportu” nie bez przyczyny. Panie pobiegną w biegu „Bursztynowej Mili” na dystansie 1000 metrów i niewykluczone, że – podobnie jak w ubiegłorocznej edycji „Sidły” - pokuszą się o najlepszy w tym roku wynik na świecie. Biegaczki upamiętnią Elżbietę Duńską – Krzesińską, mistrzynię olimpijską w skoku w dal z 1956 roku.

W sumie podczas Grand Prix Sopotu lekkoatleci będą rywalizować w 12 konkurencjach. Kobiety – w pięciu (100 m, 300 m, 1000 m, skok w dal, skok o tyczce), mężczyźni -  w siedmiu (300 m, 800 m, 1500 m, rzut oszczepem, skok wzwyż, skok w dal, pchnięcie kulą).

Memoriał Janusza Sidły w środę, 16 sierpnia. Początek zawodów na Stadionie Leśnym w Sopocie o godz. 17. Wstęp wolny

Informacja prasowa

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 20. Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko