Aktualności z imprezy: PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski - Finał Tamex Ekstraklasy

Jedenaście klubów w finale PZLA DMP 2017

24-08-2017

Jedenaście zespołów klubowych stanie na starcie ostatecznej rozgrywki PZLA Drużynowych Mistrzostw Polski, czyli finałowych zmagań Tamex Ekstraklasy Ligi Lekkoatletycznej. Zawody odbędą się 3 września na stadionie w Jeleniej Górze. 

W tym roku liga lekkoatletyczna rozgrywana jest 56. raz. Dotychczas najwięcej zwycięstw w zmaganiach odnotowała sekcja lekkoatletyczna Legii Warszawa (12 triumfów, w sumie ponad 20 miejsc na podium). W 2017 roku PZLA zdecydował się na reformę rozgrywek ligowych. Po konsultacjach z czołowymi klubami postanowiono rozegrać I rzut w formie mityngowej, a we wrześniowym finale przeprowadzić tylko wybrane konkurencje. Dzięki zmianom w rozgrywkach wzięło udział zdecydowanie więcej klubów niż w latach ubiegłych (w 2017 sklasyfikowano ponad 40 zespołów), a finał będzie atrakcyjnym widowiskiem dla kibiców.

Finaliści rywalizować będą w sumie w 24 konkurencjach (12 kobiecych i 12 męskich). Stawką zawodów będzie nie tylko tytuł drużynowego mistrza Polski i zwycięzcy Tamex Ekstraklasy, ale także o premie finansowe – ich suma wynosi ponad 100 000 złotych. Klub, który wygra w Jeleniej Górze wzbogaci się o 20 000 złotych. Na zawodach u stóp Karkonoszy zawodnicy zdobywają punkty dla klubów, które reprezentują wg. klucza znanego np. z drużynowych mistrzostw Europy (1. miejsce = 12 punktów, 2. miejsce = 11 punktów itd.). Kluby mogą uzupełnić swoje składy także ograniczoną liczbą zawodników z innych klubów.

W finale zobaczymy kluby: AZS AWF Kraków, AZS AWF Wrocław, Podlasie Białystok, OŚ AZS Poznań, AZS AWF Warszawa, CWZS Zawisza Bydgoszcz SL, AZS UMCS Lublin, AZS KU Politechniki Opolskiej Opole, AZS Łódź, Agros Zamość i MKL Toruń. Z udziału w zawodach wycofał się WKS Śląsk Wrocław.

Początek zawodów na stadionie przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze 3 września o godzinie 15:00 (ceremonia otwarcia o 14:50). Zawody potrwają mniej więcej do 18.  

Maciej Jałoszyński

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski - Finał Tamex Ekstraklasy

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko