Aktualności z imprezy: 62. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski

5.78 Pawła Wojciechowskiego w Szczecinie

11-02-2018

Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) zanotował w Szczecinie znakomity start, w którym wypełnił minimum na halowe mistrzostwa świata. Kolejny raz rekord Polski do lat 18 poprawiła 17-letnia Anna Łyko*.

 

To był konkurs, w którym pierwsze skrzypce zdecydowanie grał tyczkarz bydgoskiego Zawiszy. Podopieczny Wiesława Czapiewskiego bez strącenia przeszedł przez pięć wysokości – 5.31, 5.46, 5.61, 5.71 i 5.78. Pokonanie tej ostatniej było zdecydowanie najcenniejsze – dało to Wojciechowskiemu wygraną oraz minimum na halowe mistrzostwa świata, które na początku marca odbędą się w Birmingham. Faworyt szczecińskich kibiców i gospodarz zawodów Piotr Lisek (OSOT Szczecin) tym razem nie wskoczył na najwyższy stopień podium. Rekordzista Polski po trzech zrzutkach na 5.78 został sklasyfikowany na trzecim miejscu z wynikiem 5.71. Biało-czerwonych przedzielił na podium mistrz globu z Pekinu Shawnacy Barber, który podobnie jak Lisek zaliczył 5.71. Mistrz świata z Londynu Sam Kendricks był w Netto Arenie czwarty (5.71).


Paweł Wojciechowski mknący po rozbiegu ułożonym w Netto Arenie (foto: Marek Biczyk)

W konkursie kobiet na uwagę zasługiwała świetnie spisująca się w tym sezonie halowym młoda Anna Łyko. Po zdobyciu w piątek tytułu halowej mistrzyni Polski do lat 18 oraz uzyskaniu rekordowego 4.10 dziś w szczecińskiej Netto Arenie najlepszy wynik w historii wyśrubowała do poziomu 4.11. Podopieczna Dariusza Łosia zajęła w konkursie czwarte miejsce wspólnie z dwiema koleżankami z kadry – Agnieszką Kaszubą i Kamilą Przybyłą. Wygrała Angelica Moser – 4.41.

Przed czołowymi tyczkarzami świata m.in. Pawłem Wojciechowskim, Piotrem Liskiem oraz Shawnacym Barberem start w Toruniu – 15 lutego wystartują na mityngu IAAF World Indoor Tour Copernicus Cup.

* wynik będzie podlegać procesowi ratyfikacji

Maciej Jałoszyński

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 62. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 62. PZLA Halowe Mistrzostwa Polski

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko