1 / 0

ME U18: brąz dla Goździewicza i Kozaka

W drugim dniu 2. Mistrzostw Europy U18 brązowe medale zdobyli Piotr Goździewicz w pchnięciu kulą i Gracjan Kozak w rzucie dyskiem.

Pchnięcie kulą
Piotr Goździewicz osiągając odległość 18.88 zakończył konkurs za Białorusinem Aliaksiejem Aleksandrowiczem (20.97) i Włochem Carmelo Muscim (20.37). Wojciech Marok, startujący w rozgrywanych jednocześnie finałach pchnięcia kula i rzutu dyskiem, nie zaliczył żadnej odległości.

Rzut dyskiem
Do wąskiego finału Gracjan Kozak przystąpił na drugim miejscu z wynikiem 57.76 a Wojciech Marok – na trzecim z rezultatem 57.52. W czwartej próbie Norweg Fabian Weinberg osiągnął 58.84 spychajac Polaków na trzecią i czwartą pozycję. Hiszpan Yasiel Sotero czterokrotnie przekroczył 60 m, zwyciężył bijąc wynikiem 64.31 rekord mistrzostw.

Trójskok
Kacper Rudnik zajął dziewiąte miejsce z rezultatem 14.26. Turek Batuhan Çakir triumfował wynikiem 15.62.
7-bój
Julia Słocka w rzucie oszczepem poprawiła życiówkę o ponad 6 m (48.09), w ostatecznej punktacji siedmioboju zajęła 10 miejsce również z rekordem życiowym 5226 pkt. Hiszpanka Maria Vicente rezultatem 6221 ustanowiła nieoficjalny rekord świata w kategorii U18.

Awans do finału
W rzucie młotem – Tomasz Ratajczyk z rekordem życiowym 75.56 (trzeci rezultat) i Paweł Misiaszek 69.58 (12. wynik).
W biegu na 1500 m – Klaudia Kazimierska zwyciężyła w swojej serii eliminacyjnej z czasem 4:34.15 (szósty wynik).
W biegu 110 m przez płotki – Jakub Czak wygrał bieg eliminacyjny wynikiem 13.69 (wiatr +3.3 m/s) i był drugi w półfinale osiągając 13.55 (+4.3), czwarty czas rundy. Natan Frąckiewicz odpadł w półfinale z 17. czasem (13.94).
W skoku wzwyż Wiktoria Miąso pokonując wysokość 1.77 zakwalifikowała się do 13-osobowego finału.
W biegu na 400 m – Mikołaj Kotyra, trzeci w serii, awansował jako „szczęśliwy przegrany”, czasem 48.10 ustanowił rekord życiowy.
W biegu na 800 m – Alicja Stój awansowała z drugiego miejsca (2:08.66), o udziale w finale Natalii Łachowskiej, czwartej w serii, zadecydował jej dobry czas (2:07.66).
W biegu 2000 m z przeszkodami – Polacy poza premiowaną awansem piątką zostali promowani do finału czasami: Adam Kołodziej 5:58.52 i Adam Kasprowicz 6:01.10.

Awans do półfinału
W biegu na 800 m – obaj Polacy na premiowanych awansem miejscach: Adam Masaczyński wygrał serię wynikiem 1:56.37, Jakub Augustyniak z rezultatem 1:56.48 był trzeci.
W biegu na 200 m – Pia Skrzyszowska 24.45 (trzecia w serii) oraz Adam Łukomski 21.59 (drugi w serii), odpadł Bartosz Taradaj (upadł przed metą).