1 / 0

Krzysztof Kiljan wygrywa w Aarhus

Płotkarz klubu AZS-AWF Warszawa Krzysztof Kiljan wygrał bieg na 60 metrów przez płotki podczas zawodów Aarhus SPRINT'n'JUMP (World Athletics Indoor Tour Bronze).

Prezentujący u progu sezonu halowego dobrą dyspozycję Krzysztof Kiljan ze swobodą triumfował w biegu na 60 metrów przez płotki. Polak pobiegł w Danii dwukrotnie – w obu seriach uzyskał identyczny czas 7.68. Zawodnik stołecznego AZSu-AWFu jest bliski wypełnienia wynoszącego 7.64 minimum PZLA na halowe mistrzostwa Europy w Stambule. W tym roku Kiljan pobiegł już 7.65.

W konkursie skoku w dal Magdalena Bokun, lepiej znana pod panieńskim nazwiskiem Żebrowska, zajęła drugie miejsce – w jedynej mierzonej próbie, z pierwszej serii, zaliczyła 5.98. Wygrała Molly Palmer (6.05).

Sprinterka Paulina Paluch w serii eliminacyjnej zajęła drugie miejsce z czasem 7.44, by w finale poprawić się na 7.42 i wywalczyć trzecie miejsce. Rekord kraju 7.35 dał zwycięstwo Islandzce Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir.

Pełne wyniki: Aarhus

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk