1 / 0

Diamentowa Liga w Eugene: drugie miejsce Natalii Kaczmarek

W kończącym sezon mityngu Diamentowej Ligi w Eugene Natalia Kaczmarek zajęła drugie miejsce w biegu na dystansie 400 metrów.

Polka ponownie zaimponowała znakomitą postawą na ostatniej prostej. Na mecie uległa jedynie mistrzyni świata Marileidy Paulino. Nasza zawodniczka uzyskała czas 50.38, a zwyciężczyni 49.58. Drugim miejscem w całym cyklu Kaczmarek zakończyła niezwykle udany sezon, w którym oprócz srebrnego medalu mistrzostw świata trzykrotnie wygrywała mityngi najbardziej prestiżowego cyklu. Triumfowała we Florencji, Monako oraz Chorzowie.

W biegu na 100 metrów przez płotki ósme miejsce z czasem 12.81 zajęła Pia Skrzyszowska. Polka na ostatnich metrach wyprzedziła – o 0.01 sekundy – Amerykankę Jones. Wygrała Tobi Amusan, która na bieżni Hayward Field uzyskała czas 12.33.

Zawody w Eugene wg. punktacji World Athletics były najlepszym mityngiem w historii lekkoatletyki. W tegorocznym zestawieniu imprez na drugim miejscu – za Prefontaine Classic – uplasował się Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej.

W przyszłym sezonie pierwsze zawody Diamentowej Ligi odbędą się już 20 kwietnia w Xiamen. Później cykl przeniesie się do Szanghaju (27 kwietnia). 25 sierpnia polski przystanek – 15. Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Pełne wyniki: Eugene

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Paweł Skraba