1 / 0

Ponad 100 medali polskich mastersów na ME w Pescarze

Dokładnie 111 medali wywalczyli reprezentanci Polski podczas zakończonych w weekend 22. Mistrzostw Europy Mastersów. Zawody odbyły się we włoskiej Pescarze.

Polacy byli jedną z najsilniejszych reprezentacji, które przyjechały do Pescary. Nasi zawodnicy zdobywając 111 medali, w tym 33 złote, uplasowali się na siódmym miejscu w tabeli medalowej. Więcej krążków od Polaków zdobyło tylko pięć nacji, ale w zestawieniu medalowym o jedno złoto więcej wywalczyła ekipa Finlandii.

Złote medale dla Polski zdobyli m.in. znani przed laty zawodnicy. Na dystansie 800 metrów triumfowała Anna Rostkowska – mistrzyni Europy do lat 23 na tym dystansie z 2001 roku z Amsterdamu. Mistrzem chodu sportowego został olimpijczyk z Sydney Tomasz Lipiec. Świetnie spisał się także Jakub Adamczyk – na co dzień dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego stołecznej AWF – który wygrał biegi na 400 i 400 metrów przez płotki. Także dwa złote medale zdobył Łukasz Sobora – zwycięzca trójskoku oraz skoku w dal.

Nad sprawnym i zgodnym z przepisami przebiegiem zawodów czuwali też polscy sędziowie – Janusz Krynicki (delegat techniczny), Janusz Rozum oraz Ewa Gołębowska (chód sportowy).

Pełne wyniki: Pescara