1 / 0

Mistrzostwa Polski U16 odbędą się w Białymstoku

Białystok został wybrany gospodarzem jesiennych mistrzostw Polski U16, czyli małego memoriału Janusza Kusocińskiego.

Zawody odbędą się na dobrze znanym lekkoatletom stadionie na Zwierzyńcu. Impreza została zaplanowana na weekend 21-22 września 2024. Głównym organizatorem mistrzostw będzie KS Podlasie Białystok.

Jestem przekonany, że nasze wieloletnie doświadczenie w organizacji imprez pozwoli nam na przygotowanie znakomitych zawodów. Liczymy również, że podczas domowych mistrzostw nasi zawodnicy z tej kategorii zaprezentują się z jak najlepszej strony – przyznaje prezes KS Podlasie Białystok Tomasz Dąbrowski.

Zarząd PZLA postanowił także, że mistrzostwa Polski w sztafetach mieszanych 4 x 400 metrów – zaliczanych do współzawodnictwa w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego – odbędą się 30 maja w Lublinie, przy okazji mityngu Lubelskie Koziołki.

Gospodarzem mistrzostw Polski mężczyzn w biegu ulicznym na 10 kilometrów będzie, zgodnie z wieloletnią tradycją, Gdańsk. Impreza jak zawsze odbędzie się w okresie letnim, podczas Jarmarku św. Dominika. KL Lechia zaprosi także na mistrzostwa Polski U23 w chodzie na dystansie 10 kilometrów – te zawody odbędą się przy okazji wrześniowego Pucharu Obrońców Poczty Gdańskiej.

Rywalizacja najlepszych polskich chodziarzy na dystansie 20 kilometrów została zaplanowana na początek maja. Podobnie jak przed rokiem mistrzostwa Polski odbędą się w ramach Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup – zawodów z kalendarza World Athletics Race Walking Tour.

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk