1 / 0

Tampere: druga lokata płotkarki Weroniki Nagięć

Płotkarka Weronika Nagięć zajęła drugie miejsce w rozegranym we wtorek w Tampere mityngu World Athletics Indoor Tour Bronze. Trzecie lokaty wywalczyli Paulina Paluch w sprincie i Patryk Sieradzki w biegu na 800 metrów.

Nagięć rywalizację w biegu na 60 metrów przez płotki rozpoczęła od wygrania serii eliminacyjnej z czasem 8.20. W finale była szybsza – osiągnęła czas 8.18 i zajęła drugie miejsce. Lepsza od Polki była jedynie Finka Nooralotta Neziri (8.11).

Na dystansie sprinterskim Paulina Paluch w eliminacjach uzyskała 7.52, a w finale pokonała 60 metrów w 7.46 zajmując trzecie miejsce. Bieg wygrała Estka Õilme Võro, której na mecie zmierzono czas 7.33.

W biegu na 800 metrów trzeci był Patryk Sieradzki, a czwarty Maciej Wyderka. Panowie uzyskali czasy 1:48.90 i 1:49.23, ale należy podkreślić, że hala w Tampere ma bieżnię o obwodzie dłuższym niż 200 metrów. Z czasem 1:47.49 bieg wygrał Norweg Ole Jakob Høsteland Solbu.

Czwarte miejsce w konkursie skoku w dal zajęła Magdalena Bokun. Polka w najdalszej mierzonej próbie osiągnęła odległość 6.21. Triumfowała Jessica Kähärä (6.52)

Pełne wyniki: Tampere

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Marek Biczyk