1 / 0

Szóste miejsce Katarzyny Zdziebło w Dudincach

Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Mielec) zajęła szóste miejsce w chodzie na dystansie 20 kilometrów podczas 43. edycji prestiżowych zawodów w słowackim uzdrowisku Dudince, zaliczanych do cyklu World Athletics Race Walking Tour Gold.

Idąca od początku rywalizacji równym tempem Zdziebło na półmetku plasowała się na dziesiątym miejscu. Po pokonaniu 15 kilometrów podopieczna trenera Krzysztofa Kisiela przesunęła się na siódme miejsce. Ostatecznie linię mety przekroczyła jako szósta. Uzyskała czas 1:31:41, słabszy zaledwie o 0.8 sekundy od wskaźnika na czerwcowe mistrzostwa Europy w Rzymie. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Magdalena Żelazna. Niespełna 20-letnia gorzowianka czasem 1:36:25 poprawiła o blisko 7 minut rekord życiowy. Chód na 20 kilometrów pań wygrała w Dudincach Evelyn Inga (1:27:42).

Najlepszym z Polaków startujących na 20 kilometrów był doświadczony Jakub Jelonek, który finiszował z czasem 1:25:36. Rywalizacji nie ukończyli Artur Brzozowski oraz mistrz olimpijski z 2021 roku Dawid Tomala. Najlepszym zawodnikiem na tym dystansie okazał się César Rodríguez, który wynikiem 1:19:41 poprawił rekord Peru.

Przed polskimi chodziarzami, którzy ciągle walczą o kwalifikację do mistrzostw Europy i sierpniowych igrzysk w Paryżu dwa bardzo ważne starty: próba na 10 000 metrów 27 marca na stadionie im. Zygmunta Szelesta w Warszawie oraz zaplanowane na 21 kwietnia drużynowe mistrzostwa świata w Turcji. Zawody na terenie wystawy Expo w Antalyi będą główną kwalifikacją dla sztafet mieszanych do igrzysk.

Pełne wyniki: Dudince

Maciej Jałoszyński / foto (ilustracyjne): Tomasz Kasjaniuk