1 / 0

Jesień przegrywa na ostatnich metrach

Brązowa medalistka mistrzostw świata w biegu na 400 m pł, Anna Jesień zajęła drugie miejsce na tym dystansie podczas 55. Międzynarodowego Memoriału Janusza Kusocińskiego. Zwyciężyła Ukrainka Anastazja Rabczeniuk.

Jesień, która w ostatnich igrzyskach olimpijskich w Pekinie zajęła piąte miejsce, prowadziła do ostatnich metrów. Jednak więcej sił zachowała w końcówce Ukrainka, która okazała się lepsza o 0.02 sek. - Mogłam jeszcze przycisnąć, ale nie zdawałam sobie sprawy, że Rabczeniuk jest tak blisko - przyznała Jesień. Polka wbiegła na metę jako druga z czasem 54.76 - czyli swoim najlepszym rezultatem sezonu.