1 / 0

MŚ kadetów (I dzień): dyskobole daleko

Wojciech Praczyk zajął jedenaste, a Damian Kamiński dwunaste miejsce w finałowym konkursie rzutu dyskiem podczas Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych. Nasi dyskobole zaprezentowali się dużo słabiej niż w porannych eliminacjach.

Praczyk uzyskał w finale 55.57 m, a Kamiński 51.25 m. Rywalizację dyskoboli wygrał Syryjczyk Hamid Manssour, osiągając wynik 64.20 m.
Wcześniej do finału skoku w dal awansował Tomasz jaszczuk, który w drugiej próbie uzyskał 7.34 m (minimum kwalifikacyjne 7.30 m). Do półfinału biegu na 400 m ppł awansował Ziemowit Dutkiewicz. Był drugi w swojej serii z wynikiem 52.86 sek.