1 / 0

MŚ kadetów (V dzień): czwarte miejsce Krukowskiego

W ostatnim dniu Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w Bressanone bliski zdobycia medalu był Marcin Krukowski. Oszczepnik Warszawianki zajął jednak ostatecznie czwarte miejsce z wynikiem 72.09 m.

Polak rozpoczął od próby na 63.36 m. W drugiej kolejce poprawił się na 72.09 (to - jak się później okazało - był jego najlepszy rezultat w tym konkursie). Później jeszcze raz (w piątej kolejce) przekroczył granicę 70 metrów (71.84), ale nie zdołał się poprawić. Zajmował wtedy trzecią lokatę. Właśnie w tej serii rzutem na 73.44 m wyprzedził go Brian Toledo z Argentyny. Zwyciężył Shih-Feng Huang z Tajwanu (74.00). W tym roku, pod koniec maja, Krukowski ustanowił rekord życiowy na poziomie 74.54. Kilka dni później rzucił 74.05. Jednak w Bressanone nie udało mu się przekroczyć granicy 74 metrów, co gwarantowałoby złoto. 10. miejsce z wynikiem 68.76 zajął Mateusz Poniatowski.

Bardzo dobrze w finałowym biegu na 200 m zaprezentował się Tomasz Kluczyński. Sprinter Zawiszy Bydgoszcz zajął 5. miejsce z czasem 21.70. W finale skoku o tyczce Piotr Brąszkiewicz nie zaliczył pierwszej wysokości (4.65) i nie zostal sklasyfikowany.

Na zakończenie mistrzostw w Bressanone wystartowały sztafety. Polki w składzie: Katarzyna Gwiazdoń, Klaudia Konopko, Małgorzata Linkiewicz, Justyna Święty uplasowały się na szóstej pozycji z czasem 2:10.01.

Biało-czerwoni zdobyli w Bressanone jeden medal (srebro kulomiota Krzysztofa Brzozowskiego) i uplasowali się na 27. miejscu w klasyfikacji medalowej.