1 / 0

Zwycięstwo Lewandowskiego w Birmingham

Podczas mityngu Aviva Indoor Grand Prix w Birmingham Marcin Lewandowski (Ósemka Police) zwyciężył w biegu na 800m w czasie 1:47.50. Lidia Chojecka poprawiła nieoficjalny rekord Polski na 2 mile (9:31.68). Anna Rogowska uzyskała 4.72 (3 miejsce).

Marcin Lewandowski wyprzedził Kenijczyka Richarda Kiplagata - zaledwie o 5 setnych (1:47.55), Brytyjczyka Andrew Osagie (1:47.71) i Włocha Lukasa Rifesera (1:47.94).

W skoku o tyczce Fabiana Murer poprawiła rekord Brazylii uzyskując 4.82, po 4.72 zaliczyły Rosjanka Swietłana Fiefanowa (w pierwszej próbie) i Anna Rogowska (w drugiej). Kolejne trzy zawodniczki pokonały 4.60, Niemka Silke Spiegelburg, Brytyjka Kate Dennison i Monika Pyrek.
Próby Polek
Anna Rogowska:  4.40/XO,  4.60/O,  4.72/XO,  4.82/XXX
Monika Pyrek:  4.40/O,  4.50/XO,  4.60/XO,  4.72/XXX

W biegu na 2 mile Etiopka Tirunesh Dibaba (9:12.23) wygrała o 12 setnych przed Kenijką Vivian Cheruiyot (9:12.35). Piąta na mecie Lidia Chojecka poprawiła swój ubiegłoroczny czas uzyskując 9:31.69, Renata Pliś zajęła 7. miejsce (9:36.89).

Na dystansie 1 mili triumfowała Etiopka Gelete Burka 4:23.53, na 4. pozycji uplasowała się Sylwia Ejdys (4:27.75), a na 6. - Wioletta Frankiewicz (4:29.27), dla której był to pierwszy start od ponad 17 miesięcy (Stuttgart, 13 września 2008 r.).

W skoku wzwyż zwyciężył Rosjanin Jarosław Rybakow 2.31, Sylwester Bednarek w trzeciej próbie zaliczył 2.20 (6. miejsce), trzykrotnie strącając 2.28.

Link do strony:   BIRMINGHAM