1 / 0

MŚ w Bydgoszczy – mistrzyni świata z Berlina na czele ekipy Kenii

W Nairobi w parku Uruhu odbyły sie eliminacje biegaczy Kenii przed Mistrzostwami Świata w Biegach Przełajowych w Bydgoszczy. Bieg seniorek wygrała Linet Masai mistrzyni świata z Berlina ’09 na 10000m, a wśród seniorów triumfowało dwóch 19-latków.

Pierwsza czwórka z każdego biegu automatycznie uzyskała awans do MŚ w Bydgoszczy, pozostałych dwóch nominują trenerzy kadry.

Awans do MŚ zdobyli:

Seniorki
Linet Masai, mistrzyni świata z Berlina ’09 (10000m),
     2-krotna medalistka MŚ w biegach przełajowych: 3 ’08 i 2 ’09
Lineth Chepkerui, MŚ w BP: 4 ‘09
Margaret Wangare (debiut na arenie międzynarodowej)
Emily Muge (debiut na arenie międzynarodowej)

Seniorzy
Paul Tanui, niespełna 20 lat, MŚ w BP: 4 ’09 (w kategorii juniorów)
Lucas Rotich, niespełna 20 lat, MŚ do 18 lat: 2m. ’07 (3000);
     MŚ w BP: 3 ’08 (jun.)
Joseph Ebuya, MŚJ ’06: 3m. (5000m) i 2m. (10000m);
     MŚ w BP: 4 ’06 (jun.) i 4 ’08
Hosea Macharinyang: MŚ w BP: 6 ’06, 5 '07, 11 '08.

Nadzieje na start w Bydgoszczy mogą mieć utytułowani zawodnicy, którzy zajęli kolejne lokaty w Nairobi: Leonard Komon (wicemistrz świata w biegach przełajowych '08), Richard Matelong (specjalista od biegu przeszkodowego: 3 w MŚ '07, 3 w IO '08, 2 w MŚ '09) i Bernard Kipyego (wicemistrz świata w półmaratonie '09, wicemistrz świata juniorów w biegach przełajowych '05 i brązowy medalista seniorów w BP '07).

Bieg juniorów wygrał Charles Kibet Chepkurui, a juniorek - Nelly Chebet.