1 / 0

4. lokaty Chabowskiego i drużyny w MŚ Wojskowych

Marcin Chabowski i polski zespół zajęli czwarte miejsce na dystansie 4550 metrów w Mistrzostwach Świata Wojskowych w Biegach Przełajowych rozegranych w czwartek w Ostendzie. Polaków wyprzedziły jedynie: Algieria, Maroko i Włochy.

Bieg na dystansie krótkim składał się z trzech pętli. Już na pierwszej na prowadzenie wyszedł Włoch Andrea Lalli, złoty medalista mistrzostw Europy w biegach na przełaj w kategorii juniorów ‘06 i młodzieżowców ‘08, którego przewaga po drugim okrążeniu wynosiła już 6 sekund. Za Włochem biegł Marcin Chabowski razem z Marokańczykiem Abdelkaderem Hachlafem, brązowym medalistą halowych mistrzostw świata ’03 (1500m). Bardzo dobrym finiszem przed metą popisał się Algierczyk Mounir Maiout, który zniwelował stratę do tej pary i zdobył srebrny medal. Hachlaf oderwał się od Chabowskiego, który zajął 4 miejsce, o 5 sekund przed Algierczykiem Rabahem Aboudem, medalistą Igrzysk Wojskowych w Hajderabadzie ’07 i Mistrzostw Świata Wojskowych w Sofii '09.

W pozostałych konkurencjach Kenijczycy zdobyli wszystkie medale indywidualnie i złote drużynowo. Triumfowali: Nancy Chebet (4.5 km, debiut Kenijek w MŚ) i Josephet Manjo (11.5 km).