1 / 0

Samsung Diamond League: Michalski trzeci w Paryżu

Tyczkarz Łukasz Michalski zajał 3. miejsce w 9. mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu pokonując 5.70. Tomasz Szymkowiak ustanowił rekord życiowy przebiegając 3000m z przeszkodami w czasie 8:18.23.

W skoku o tyczce
po raz czwarty w Diamentowej Lidze i dziewiąty z rzędu triumfował Francuz Renaud Lavillenie, który pokonał 5.91 i skapitulował dopiero na wysokości 6.07. Trzech zawodników zaliczyło po 5.70, Amerykanin Derek Miles w drugiej próbie, a Łukasz Michalski i Ukrainiec Maksym Mazuryk w trzeciej – wcześniej mieli po dwa strącenia i zostali sklasyfikowani ex aequo na trzeciej pozycji. Przemysław Czerwiński z wynikiem 5.60 uplasował się na szóstej pozycji. Po raz drugi w SDL pierwszej wysokości nie pokonał Australijczyk Steve Hooker, złoty medalista trzech ostatnich światowych czempionatów.

W sztafecie 4x100m zwyciężyli Brytyjczycy (Lawall Balogun-Pickering-Devonish-Lewis-Francis) w czasie 38.70, wyprzedzając o 5 setnych Włochów (Donati-Simone-Digregorio-Tomasicchio). Nasza czwórka w składzie Dariusz Kuć, Robert Kubaczyk, Kamil Masztak, Kamil Kryński uzyskała 39.14, o 5 setnych wolniej niz w Bergen, zajmując trzecie miejsce. Faworyzowani gospodarze (Pognon-Lemaitre-Pessonneaux-Mbandjock), liderzy tabel europejskich, nie ukończyli biegu.

W biegu z przeszkodami Brimin Kipruto uzyskał najlepszy czas w br. na świecie 8:00.90, wyprzedzajac Paula Koecha (8:02.07) i Ezekiela Kemboi (8:03.79), wszyscy z Kenii. Ósmy na mecie Tomasz Szymkowiak, najszybszy z sześciu startujących Europejczyków, poprawił rekord życiowy sprzed sześciu tygodni (o 2.89 sekundy), uzyskując czas 8:18.23 (8. w historii w Polsce).

Na dystansie 800m triumfował Abubaker Kaki z Sudanu (1:43.50) przed Mbulaenim Mulaudzim (RSA, 1:44.11). Marcin Lewandowski jako trzeci dobiegł do mety (w czasie 1:44.40), ale został zdyskwalifikowany za skrócenie dystansu na wirażu (art. 163.3). W tej sytuacji na trzeciej pozycji skalsyfikowano Holendra Brama Soma (1:44.58), aktualnego mistrza Europy.

Sylwia Ejdys nie ukończyła biegu na 1500m, w którym Rosjanka Anna Alminowa (zdyskwalifikowana na trzy miesiące podczas HMŚ w Dausze za stosowanie pseudoefedryny) uzyskała najlepszy czas na świecie w br. - 3:57.65.

W biegu na 100m zwyciężyli Jamajczycy: Usain Bolt (9.84), Asafa Powell (9.91) i Yohan Blake (9.95).
W biegu na 400m najlepszy czas na świecie w br., 44.49, osiągnął Amerykaninn Jeremy Wariner wyprzedzając Jamajczyka Germaine’a Gonzalesa i Jonathana Borlee, który ustanowił rekord Belgii (44.77).
Amerykański płotkarz David Oliver poprawił czasem 12.89 rekord kraju na 110m pł (najlepszy czas na świecie w br.).
Kenijka Vivian Cheruiyot wygrała bieg na 5000m wychodząc czasem 14:27.41 na czoło list światowych.

Pełne wyniki:  SDL - Paryż