1 / 0

Wiśniewska trzecia w Lucernie

Joanna Wiśniewska (LKS Polkowice) zajęła trzecie miejsce w silnie obsadzonym konkursie rzutu dyskiem w niedzielnym mityngu w Lucernie. Teresa Dobija (AZS Łódź) skoczyła w dal na odległość 6.71 (z wiatrem +2.8).

W rzucie dyskiem triumfowała Kubanka Yarelis Barrios, dwukrotna wicemistrzyni świata, osiągając 64.09, przed Amerykanką Breisch Becky, trzecią na tegorocznych listach światowych, 62.61 i Joanną Wiśniewską 60.43. Za Polką znalazły się m.in. trzy finalistki mistrzostw Europy z Barcelony: Serbka Dragana Tomaszević (59.36), Niemka Sabina Rumpf (59.16) i Rosjanka Swietłana Sajkina (54.98).

Na wysokim poziomie stał konkurs skoku w dal, w którym triumfowały trzy zawodniczki Stanów Zjednoczonych: Brittney Reese, dwukrotna mistrzyni świata, 6.95/+2.2 (6.78/-1.9), przed Hyleas Fountain, wicemistrzynią olimpijską w siedmioboju 6.89/+1.7 i Jimoh Funmi, finalistką igrzysk olimpijskich, 6.82/+2.1 (6.73/+0.9).
Teresa Dobija zajęła piate miejsce uzyskując wynik 6.71/+2.8, a z regulaminowym wiatrem osiągnęła 6.62/+1.4, najlepszy rezultat w sezonie.
Seria Polki: X - 6.71/+2.8 - 6.57/+3.0 - 6.66/+2.7 – X - 6.62/+1.4

Najlepszy wynik mityngu, nagrodzony diamentem, osiągnął Jamajczyk Nesta Carter, zwycięzca stumetrówki w czasie 9.86/+1.0, wyprzedzając Amerykanina Waltera Dixa o dwie setne.

Pełne wyniki:   LUCERNA