1 / 0

Berlin: drugie lokaty Majewskiego i Michalskiego

Bardzo dobrze spisała się czwórka Polaków w niedzielę w mityngu ISTAF w Berlinie. Łukasz Michalski w skoku o tyczce i Tomasz Majewski w kuli uplasowali się na drugich pozycjach, a 800-metrowcy Adam Kszczot i Renata Pliś poprawili rekordy życiowe.

W biegu na 800m Kenijczyk David Rudisha czasem 1:41.09 ustanowił rekord świata, poprawiając osiągnięcie Wilsona Kipketera sprzed 13 lat zaledwie o dwie setne sekundy. Podczas ostatnich MŚ Rudisha (mistrz świata juniorów z Pekinu ’06) dotarł tylko do półfinału, ale od tamtej pory jest niepokonany w 17 biegach. Bieg poprowadził Kenijczyk Sammy Tanui (400m-48.65), Rudisha 600m pokonał w 1:14.54, a ostatnie 200m w 26.55. Na 6. pozycji bieg ukończył Adam Kszczot (RKS Łódź) – 1:45.07, poprawiając o 0.65 rekord życiowy (4. czas w historii).

Również 6. miejsce z rekordem życiowym zajęła na tym samym dystansie wśród pań Renata Pliś (Maraton Świnoujście), mistrzyni Polski z br. Specjalistka od 1500m rozpoczynała sezon z życiówką 2:02.44, podczas MPS w Bielsku-Białej uzyskała 2:01.92, a w Berlinie – 2:00.76.

W skoku o tyczce Łukasz Michalski bez strąceń zaliczył 5.41 i 5.61 zajmując drugą lokatę w konkursie. Pięciu innych zawodników również pokonało 5.61, ale przegrali z zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz gorszym bilansem prób. Wygrał Włoch Giuseppe Gibilisco 5.71.

Tomasz Majewski (AZS-AWF Warszawa) uplasował się na drugim miejscu z wynikiem 21.26, swym drugim w bieżącym sezonie. Amerykanin Reese Hoffa był lepszy o 3 cm.

Pełne wyniki: Berlin, ISTAF, 21.08