1 / 0

Anita Włodarczyk druga w IAAF World Challenge - rekord świata Rudishy 1:41.01

W Rieti w stojącym na dobrym poziomie finale konkursu rzutu młotem Anita Włodarczyk uzyskała odległość 73.57 zajmując 4 miejsce. Tym samym uplasowała się na drugiej pozycji w cyklu IAAF World Challenge o 58cm za Niemką Betty Heidler.

W Rieti zwyciężyła Rosjanka Tatiana Łysenko, która jako jedyna dwukrotnie przekroczyła 74m.

Młot
1. Tatiana Łysenko RUS 74.80
2. Yipsi Moreno CUB 73.78
3. Wenxiu Zhang CHN 73.70
4. Anita Włodarczyk 73.57
   (72.24-73.57-X-X)

W biegu na 800m Kenijczyk David Rudisha poprawił o 8 setnych sekundy swój 7-dniowy rekord świata z Berlina uzyskując 1:41.01. Objął prowadzenie przed 500. metrem i na 200m przed metą miał międzyczas 1:14.59, czyli o 5 setnych wolniej niż w Berlinie. Ale lepiej wytrzymał dystans do samej mety i tylko 2 setnych sekundy zabrakło mu do zejścia poniżej 1:41.00. Marcin Lewandowski rywalizował o trzecie miejsce z Symmondsem i Rimmerem osiągając 1:44.10, najlepszy czas w sezonie (drugi w karierze).

W biegu na 1500m Renata Pliś poprawiła rekord życiowy – 4:06.76, zajmując 8 miejsce. Wygrały zawodniczki z Bahrajnu, Maryam Yusuf Jamal (3:58.93) przed Mimi Belete (4:00.25).

Na bardzo wysokim poziomie stał bieg na 100m, Jamajczyk Nesta Carter wyrównał najlepszy wynik na świecie w br. (9.78/+0.9), a najszybszy Europejczyk Francuz Christophe Lemaître w eliminacjach wyrównał rekord kraju, bijąc go w finale o jedną setną (9.97). Podobnie jak w finale MŚ w Berlinie czas 10.00 wystarczył tylko do zajęcia 7. lokaty.