1 / 0

PUCHAR INTERKONTYNENTALNY: Majewski drugi

Reprezentacja Europy zajmuje drugie miejsce na półmetku rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym IAAF rozgrywanym w Splicie. Z czterech Polaków w sobotę startował jedynie Tomasz Majewski, który w konkursie pchnięcia kulą zajął drugie miejsce.

Mistrz olimpijski z Pekinu w trzeciej próbie uzyskał odległość 21,22 m. Lepszy okazał się od niego mistrz świata z Berlina Amerykanin Christian Cantwell - 21,87.

Pierwsze zwycięstwo i osiem punktów dla Starego Kontynentu zdobył w rzucie młotem mistrz Europy Słowak Libor Charfreitag - 79,69. Najlepszy tegoroczny wynik na świecie w trójskoku kobiet uzyskała reprezentantka Kazachstanu Olga Rypakowa - 15,25.

Niespodzianką zakończył się bieg na 400 m ppł. Brytyjczyk David Greene (47,88) pokonał faworyzowanych Portorykanina Javiera Culsona (48,08) i brązowego medalistę olimpijskiego z Pekinu Amerykanina Bershawna Jacksona (48,62). Znakomicie zaprezentował się z kolei jego rodak na dystansie 400 m Jeremy Wariner. Jedno okrążenie pokonał w 44,22.

W rzucie oszczepem rywalki zdeklasowała Rosjanka Maria Abakumowa, która wynikiem 68,14 prawie o sześć metrów była lepsza od reprezentantki RPA Sunette Viljoen - 62,21.

W niedzielę w ekipie Europy wystartuje jeszcze trzech Polaków: mistrz Europy na 800 m Marcin Lewandowski, wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski i Mateusz Demczyszak w biegu na 3000 m.

Transmisja na antenie Orange sport info (od. godz. 17)