1 / 0

Kowalska czwarta w Linzu

Podczas Gugl Games Meeting w Linzu Katarzyna Kowalska zajęła czwarte miejsce na dystansie 3000m z przeszkodami, a Marek Plawgo był szósty w biegu przez płotki.

Bieg przeszkodowy wygrała Lydia Chepkurui w czasie 9:23.52 (trzy dni wcześniej w Sztokholmie ustanowiła życiówkę wynikiem 9:14.98), wyprzedzając Hyvin Kiyeng 9:23.53 i Ruth Bisibori 9:36.10 (wszystkie Kenia). Katarzyna Kowalska osiągnęła rezultat 9:38.54 (drugi w br.).

Na dystansie 400m pł zwyciężył Félix Sánchez z Dominikany, dwukrotny mistrz olimpijski, który uzyskał czas 48.13, drugi był Jamajczyk Leford Green (48.89), a trzeci – Amerykanin Michael Tinsley (49.49). Marek Plawgo osiągnął 50.01.

Bieg na 1000m zgromadził, po raz pierwszy w sezonie, dobrą stawkę zawodników. Triumfował Kenijczyk Benson Seurei 2:16.39. Jedenaście rezultatów z Linzu znajduje się obecnie na czele tegorocznych tabel światowych.

Gerd Kanter, w trzecim występie w ciągu trzech dni, zwyciężył  w rzucie dyskiem (65.22). W niedzielę startował w Warszawie (63.92), a w sobotę zdobył siódmy tytuł mistrza Estonii (65.02).

Mistrz olimpijski Kirani James (Grenada) przebiegł 400m w 44.46.
Stumetrówkę wygrał Jamajczyk Nickel Ashmeade (10.03).
Rosjanin Siergiej Szubienkow po raz trzeci w br. osiągnął czas 13.09, równy własnemu rekordowi Rosji.
Jamajka Samantha Henry-Robinson zwyciężyła w biegu na 100m (11.15).
Na dystansie 200m czwarte zwycięstwo z rzędu odniosła Charonda Williams ze Stanów Zjednoczonych (22.67).
W skoku o tyczce mistrzyni świata Fabiana Murer (BRA) pokonała wysokość 4.65.
Amerykanka Chelsea Hayes skoczyła w dal na odległość 6.81.

Pełne wyniki:    LINZ