1 / 0

Parszczyński 13:38.19 w Montreuil

Podczas zawodów we francuskim Montreuil-Sous-Bois (z cyklu European Athletics Outdoor Classic Meetings) Łukasz Parszczyński przebiegł 5000m w czasie 13:38.19, Artur Noga w biegu płotkarskim osiągnął rezultat 13.52.

Bieg na dystansie 5000m wygrał Cornelius Kangogo 13:22.85 przed Cyrusem Rutto 13:24.36 (obaj Kenia). Łukasz Parszczyński, nasz najlepszy obecnie specjalista od biegu z przeszkodami zajął piąte miejsce. Wynik 13:38.19 plasuje zawodnika KS Podlasie Białystok na 13 pozycji w tabelach historycznych. Jest najlepszym osiągniętym przez polskiego biegacza od 19 lat.

W biegu przez płotki triumfowali bracia Martinot-Lagarde, młodszy z nich Pascal (mistrz świata juniorów z Bydgoszczy) uzyskał czas 13.33, a Thomas – 13.47. Artur Noga, wyprzedzony jeszcze przez Shane Brathwaite’a (13.48) z Barbadosu, był czwarty na mecie.

20-letni Karol Zalewski z rezultatem 20.78 (+1.5m/s) zajął trzecie miejsce na dystansie 200m, triumfował Francuz Christophe Lemaitre 20.17 przed Calesio Newmanem (USA) 20.68.

W skoku wzwyż Wojciech Theiner z wynikiem 2.20 podzielił trzecie miejsce z Bułgarem Wiktorem Ninowem, po 2.24 zaliczyli Francuz Mickael Hanany i Rosjanin Danił Cypłakow.

W rzucie dyskiem Francuzka Melina Robert-Michon osiągnęła odległość 63.29, kolejne miejsca zajęły: Zinaida Sendruite (Litwa) 62.20 oraz dwie nasze zawodniczki, Żaneta Glanc z rezultatem 60.08 i Joanna Wiśniewska 59.63.

Agata Bednarek przebiegła 400m w czasie 54.03 (8. lokata), wygrała Natasha Hastings (USA) 51.52.

Inne wyniki mityngu:
100m – Iwet Łałowa (BUL) 11.13
W dal – Eloyse Lesueur (FRA) 6.70
Młot – Zalina Marghieva (MDA) 69.82
Tyczka – Valentin Lavillenie (FRA) 5.65
Trójskok – Benjamin Compaore (FRA) 17.07
Drugie miejsce w trójskoku zajął Teddy Tamgho, który po raz pierwszy w tym sezonie (w piątym mityngu) przekroczył granicę 17 metrów (17.01). Halowy rekordzista świata (17.98) doznał kontuzji w lipcu 2011 i miał 20-miesięczną przerwę w startach.

Pełne wyniki:    MONTREUIL