1 / 0

Kenijczyk i Ukrainka najszybsi w Sopocie

Kenijczyk Hillary Kiptum oraz Ukrainka Olha Kotowska zwyciężyli w inauguracyjnej edycji Półmaratonu Sopot.

Kiptum, który przed tygodniem zwyciężył w Warszawie w biegu na 10 kilometrów, osiągnął dziś w nadbałtyckim kurorcie czas 1:02:49. Drugi na mecie zlokalizowanej u stóp doskonale znanej kibicom lekkoatletyki Ergo Areny zameldował się inny Kenijczyk Francis Kiplagat Lagat, który osiągnął rezultat 1:03:16. Trzecim zawodnikiem 1. PKO Półmaratonu Sopot został rodak pierwszej dwójki Dawid Metto – 1:03:16. Najlepszym z Polaków był piąty na mecie Mariusz Giżyński (1:06:36).

W rywalizacji kobiet najszybciej interesującą poprowadzoną trasę ulicami Sopotu i Gdańska pokonała Ukrainka Olha Kotowska (1:14:21). Druga na mecie była Kenijka Gladys Jepkurui Biwott (1:15:55), a trzecia kolejna z Ukrainek Lillia Fiskowicz (1:16:20). Najszybszą Polką, która pokonała dystans półmaratonu została Katarzyna Sekuła – 1:26:33.

Pierwsza edycja sopockiego biegu jest związana z kandydaturą kurortu do organizacji IAAF Mistrzostw Świata w Półmaratonie 2018. Decyzja Rady Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych dotycząca lokalizacji tej imprezy zapadnie jesienią tego roku.

Pełne wyniki: Sopot