1 / 0

Szanghaj: Dobek drugi w Diamentowej Lidze

W Szanghaju w drugim mityngu tegorocznej Diamentowej Ligi Patryk Dobek – w biegu na 400 m przez płotki, Tomasz Majewski – w pchnięciu kulą i Sofia Ennaoui – w biegu na 1500 m uzyskali wyniki lepsze od wskaźników PZLA na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

Patryk Dobek, ulokowany na najmniej korzystnym pierwszym torze, skutecznym finiszem wysforował się na drugie miejsce. Czasem 49.01 uległ o 11 setnych sekundy Amerykaninowi Michaelowi Tinsley’owi, wicemistrzowi olimpijskiemu z Londynu. Na starcie stanęło aż 7 finalistów z ostatnich MŚ w Pekinie, ze złotym medalistą Kenijczykiem Nicholasem Bettem (6 miejsce, 49.31).
Był to drugi występ zawodnika SKLA Sopot w Diamentowej Lidze (w lipcu zajął drugie miejsce w Monako).

Tomasz Majewski najlepszy wynik 20.76 uzyskał w pierwszej próbie (seria: 20.76-X-20.24-20.32-20.66-X), do ostatniej kolejki Polak plasował się na trzeciej pozycji. W szóstej rundzie kulomiot AZS-AWF Warszawa spadł o jedno miejsce po awansie Kurta Robertsa (21.40) z czwartej pozycji na pierwszą, Amerykanin wyprzedził Toma Walsha NZL (21.30) i Joe Kovacs'a USA (20.82).

Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) z czasem 4:05.10 zajęła siódme miejsce kończąc bieg za Kenijkami Faith Kipyegon 3:56.82 (NWŚ) i Hellen Obiri 3:59.34, trójką Etiopek i b. mistrzynią świata Jenny Simpson USA 4:04.56.

W skoku o tyczce Piotr Lisek (OSOT Szczecin) z rezultatem 5.60 (bez strąceń: 5.40-5.52-5.62) zajął piątą lokatę, halowy wicemistrz świata Amerykanin Sam Kendricks 5.88 o pięć centymetrów pokonał Francuza Renaud Lavillenie (6-krotnego triumfatora Diamentowej Ligi).

W rzucie oszczepem Marcin Krukowski (KS Warszawianka) osiągnął odległość 76.81 (7 miejsce), zwyciężył Niemiec Thomas Röhler 85.71, przed Czechami Jakubem Vadlejchem 84.77 i Vítězslavem Veselým 83.81.

Nasza sztafeta w składzie: Dariusz Kuć, Przemysław Słowikowski, Kamil Kryński i Krzysztof Grześkowiak przebiegła jedno okrążenie w czasie 39.49 (6 miejsce), triumfowali Chińczycy (z trzema wicemistrzami świata) 38.71. W biegach indywidualnych na 100 m najszybszy z Polaków był P. Słowikowski 10.51, a następnie K. Grześkowiak 10.59, D. Kuć 10.63 i K. Kryński 10.67.