1 / 0

Małachowski za C. Hartingiem w Dessau

Piotr Małachowski osiągając odległość 66.52 zajął drugie miejsce w 18. International Leichtathletik Meeting "Anhalt 2016" w Dessau-Roßlau. Polaka pokonał młodszych z braci Hartingów – Christoph rzucił dziś 68.06 i został nowym liderem światowych tabel.

Christoph Harting prowadzenie w konkursie objął już po pierwszej serii, w której osiągnął 65.08. W drugiej kolejce Niemiec rzucił 66.55, na które w kolejnej próbie Małachowski odpowiedział rzutem na 65.47. Bardzo równe próby dyskobole mieli w przedostatniej kolejce – Harting rzucił 66.51, a nasz zawodnik 66.52. Swoje zwycięstwo urodzony w 1990 roku Niemiec przypieczętował w ostatniej serii, w której uzyskał 68.06 i odebrał Polakowi pozycję lidera światowych tabel. Po czterech wygranych podopieczny Witolda Suskiego doznał dziś pierwszej porażki w sezonie olimpijskim.

Małgorzata Hołub przebiegła 400 metrów w 52.47 i na mecie zajęła drugie miejsce. Jako szósta finiszowała Monika Szczęsna – 54.74. Najlepsza na dystansie jednego okrążenia była dziś Niemka Ruth Sophia Spelmeyer (52.31).

Po słabszym otwarciu konkursu oszczepnik Hubert Chmielak w piątej próbie uzyskał 78.72, a w szóstej 78.46 i zajął trzecie miejsce. Wygraną znakomitym wynikiem 85.67 zapewnił sobie Niemiec Lars Hamann. W Dessau-Roßlau startował również mistrz świata z 2011 Matthias de Zordo – borykający się od lat z kontuzjami miotacz miał jednak trzy niemierzone próby.

W biegu na 1500 metrów trzecia była Danuta Urbanik (4:09.64), a szósta Katarzyna Broniatowska (4:11.40). Wygrała Niemka Konstanze Klosterhalfen – 4:09.28. Pierwsza czwórka zawodniczek na linii mety uzyskała czasy mieszczące się w przedziale zaledwie pół sekundy.

Robert Sobera w pierwszym skoku pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.40 i tym samym, po nieudanych próbach na 5.55, zapewnił sobie trzecie miejsce w konkursie tyczkarzy. W tej konkurencji najlepszy okazał się zawodnik niemiecki Tobias Scherbarth, który w drugiej próbie zaliczył 5.65.

Na piątym miejscu zmagania w trójskoku zakończyła w Dessau Anna Jagaciak-Michalska (13.59). Skacząc 14.16 zwycięstwo zapewniła sobie Jenny Elbe.

Z czasem 7:58.38 szósty na mecie biegu na 3000 metrów zameldował się Krystian Zalewski. Nasz specjalista od biegu przeszkodowego wyprzedził innych Polaków – siódmy był Mateusz Wyszomirski (8:00.86), a ósmy Mateusz Demczyszak (8:01.31). Najlepszy w tej konkurencji był Marokańczyk Soufiyan Bouqantar – 7:46.37.

Artur Ostrowski był dziewiąty (3:42.20), a Krzysztof Żebrowski czternasty (3:48.49) w wygranym przez Timo Benitza (3:38.58) biegu na 1500 metrów.

Pełne wyniki: Dessau-Roßlau