1 / 0

Reprezentacja Polski na IAAF World Relays 2017

27 osób liczyć będzie reprezentacja Polski na trzecią edycję zawodów IAAF World Relays, które odbędą się 22 i 23 kwietnia w Nassau. Biało-czerwoni wystartują m.in. w debiutującej w programie imprezy sztafecie mieszanej 4 x 400 metrów.

W reprezentacji Polski nie zabraknie gwiazd halowych mistrzostw Europy w Belgradzie. Na Bahamach wystąpią m.in. mistrzowie z biegów rozstawnych z podwójnymi medalistami belgradzkich mistrzostw Justyną Święty i Rafałem Omelko na czele. W sztafecie 4 x 800 metrów mocnymi akcentami biało-czerwonej ekipy będą z pewnością Angelika Cichocka, Marcin Lewandowski i Adam Kszczot.

Najlepsze ekipy w biegach rozstawnych 4x100 oraz 4x400 metrów uzyskają w Nassau bezpośrednią kwalifikację do startu w 16. IAAF Mistrzostwach Świata, które w sierpniu odbędą się w Londynie.

Przed dwoma laty w Nassau Polska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji narodowej, a nasi zawodnicy zdobyli trzy medale – srebrne krążki wywalczyły męska i damska sztafeta 4 x 800 metrów, a brąz wybiegały panie w sztafecie 1200+400+800+1600 metrów, która nie znalazła się w programie tegorocznej edycji IAAF World Relays.

Poniżej prezentujemy pełny skład ekipy Polski na Nassau.