1 / 0

Drugie miejsca Baumgart i Zalewskiego w Zeulenrodzie

Iga Baumgart w biegu na 400 m i Karol Zalewski na 200 m zajęli drugie lokaty podczas 18. mityngu rozegranego w niemieckim Zeulenroda.

W wysokiej formie od początku roku utrzymują się nasze specjalistki od biegu na dystansie jednego okrążenia, co potwierdziły świetnymi wynikami na 300 m podczas 3. Memoriału Zygmunta Szelesta w Warszawie.
W czwartek sezon letni rozpoczęła Iga Baumgart, z czasem 52.50 (trzecim w karierze na otwartym stadionie) ukończyła bieg za mistrzynią Niemiec Ruth Spelmeyer 52.23. Już w pierwszym starcie w sezonie rekord życiowy na 400 m poprawiła trzecia na mecie 22-letnia Adrianna Janowicz osiągając czas 53.40, lepszy od wskaźnika PZLA na ME U23 w Bydgoszczy.

Karol Zalewski lepiej spisał się na dystansie 200 m, na którym uzyskał wynik 20.97 (+0.1 m/s), szybszy był tylko Aleixo Platini Menga 20.50. Niemiec wygrał również finał stumetrówki z rezultatem 10.23 (+0.6 m/s), Polak był siódmy (10.59).

Najlepsze wyniki mityngu padły w serii eliminacyjnej 100 m kobiet, Gina Lückenkemper osiągnęła czas 11.04 (+1.8 m/s) a Rebekka Haase (obie Niemcy) 11.06 (półtorej godziny później w finale rozegranym w tym samym składzie, z wiatrem 1.1, cała ósemka zawodniczek uzyskał gorsze wyniki, GL 11.16, RH 11.22).