1 / 0

Szybkie bieganie w Arenie Toruń

Kinga Gacka w biegu na 200 metrów oraz Antoni Walicki na dystansie 300 metrów wyrównali rekordy Polski podczas trzeciego tegorocznego mityngu w Arenie Toruń. Patrycja Wyciszkiewicz została natomiast liderką europejskich tabel w rywalizacji na 600 metrów.

Urodzona w 2001 roku Kinga Gacka (BKS Bydgoszcz) pokonała jedno okrążenie toruńskiej hali w 24.55. Poprawiając rekord życiowy o ponad 0.40 sekundy podopieczna Iwony Baumgart wyrównała 14-letni rekord Polski U18 Mariki Popowicz.

Na nieco dłuższym dystansie, 300 metrów, zaimponował Antoni Walicki. Mający na swoim koncie brązowy medal ubiegłorocznych mistrzostw Europy U20 w sztafecie 4x400 metrów zawodnik z Gorzowa Wielkopolskiego uzyskał dziś czas 34.22. Rezultat podopiecznego Tomasza Saski jest identyczny jak ustanowiony przed rokiem przez Tymoteusza Zimnego rekord Polski U20.

Mocno otworzyła sezon Patrycja Wyciszkiewicz. W Arenie Toruń pokonała 600 metrów w 1:27.10 poprawiła rekord życiowy i wysunęła się na czoło europejskich tabel na tym nietypowym dystansie. Na świecie w sezonie halowym 2018 szybciej od Polki biegała jedynie Amerykanka Chrishuna Williams (1:26.99, 12 stycznia w Fayetteville).

W skoku o tyczce najlepszy był w sobotę Paweł Wojciechowski, który skoczył 5.45 i o 5 centymetrów pokonał klubowego kolegę Karola Pawlika.

Inne wybrane wyniki:

bieg na 400 metrów - 1. Wiktor Suwara 47.01
pchnięcie kulą U18 - 1. Piotr Goździewicz 19.98, rekord życiowy, najlepszy wynik na świecie w 2018 U18