1 / 0

Brzeziński 2:12:43 w maratonie Beppu-Oita

Błażej Brzeziński, zwycięzca ostatniej edycji PZU Maratonu Warszawskiego, zajął jedenaste miejsce w 67. maratonie Beppu-Oita – w bardzo trudnych warunkach osiągnął trzeci wynik w karierze 2:12:43.

Start maratonu nastąpił w temperaturze 3 st. C, podczas rywalizacji zawodnikom dokuczał przenikliwy wiatr. Do 28. km na czele znajdowała się 22-osobowa grupa zawodników  z Błażejem Brzezińskim, która minęła półmetek w czasie 1:04:28. W końcowej fazie biegu rozgrywanego wzdłuż zatoki Beppu wiatr i konfiguracja trasy zmusiły zawodników do zwolnienia tempa. Zwycięzcą maratonu został Desmond Mokgobu (RPA) 2:09:31, o trzy sekundy przed Japończykiem Sonodą Hayato.

Błażej Brzeziński po raz drugi uzyskał wynik lepszy od wskaźnika PZLA na 24. Mistrzostwa Europy w Berlinie (2:13:30). Termin uzyskiwania minimów w maratonie 04.08.2017 – 29.04.2018. Poza Brzezińskim, który wygrał 24  września w Warszawie w czasie 2:11:27, wskaźnik osiagnął Henryk Szost (2:10:09 we Frankfurcie).