Aktualności

Orlen Warsaw Games - sportowa energia Warszawy

12-04-2017

Przed nami kolejna, piąta już edycja największej imprezy biegowej w Polsce – ORLEN Warsaw Marathon, która w tym roku przyjmie nowy wymiar Narodowego Święta Sportu. Wszystko za sprawą ORLEN Warsaw Games czyli otwartego dla wszystkich, rodzinnego pikniku, pełnego aktywnej zabawy i zdrowej rywalizacji. Wydarzeniu, które odbędzie się w Parku Agrykola, w sobotę 22 kwietnia, na dzień przed zmaganiami biegaczy, towarzyszyć będą koncerty gwiazd i spotkania z mistrzami olimpijskimi.

ORLEN Warsaw Games to niespotykane w skali kraju wydarzenie sportowe, w którym uczestniczyć będzie mógł każdy, bez względu na wiek i poziom swojej aktywności sportowej. Unikalne atrakcje powiązane z najbardziej popularnymi dyscyplinami sportu w Polsce pozwolą przybliżyć warszawiakom zasady obowiązujące w poszczególnych konkurencjach i sprawdzić swoje predyspozycje do ich uprawiania. To wszystko pod czujnym okiem mistrzów olimpijskich, członków Grupy Sportowej ORLEN.

Organizując od lat ORLEN Warsaw Marathon, zauważyliśmy jak pozytywne emocje wywołuje sport, nie tylko wśród uczestników, ich kibiców, lecz także mieszkańców Warszawy, którzy lubią aktywny wypoczynek. Z myślą o nich Narodowe Święto Biegania zmienia się w Narodowe Święto Sportu, wydarzenie otwarte dla wszystkich, małych i dużych, którzy lubią sport i ducha rywalizacji. Zapraszamy mieszkańców Warszawy do wspólnej zabawy nie tylko sportowej, lecz także muzycznej. – mówi Rafał Pasieka, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN ORLEN.

Jedną z głównych atrakcji ORLEN Warsaw Games będzie Marszobieg BiegamBoLubię, organizowany wspólnie z Programem Trzecim Polskiego Radia. Położone na terenie Agrykoli bieżnia i stadion staną się areną zmagań najmłodszych sportowców w ramach zawodów Lekkoatletyka dla każdego. Razem z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki spróbujemy zarazić kilka tysięcy dzieci pasją do sportu.

Ostatnie wyniki polskich lekkoatletów to historyczny sukces i możemy być z nich dumni, ale nieustannie myślimy o przyszłości i ich następcach. Dlatego przez takie zawody jak „Lekkoatletyka dla każdego” staramy się pokazać najmłodszym piękno królowej sportu, zarazić ich pasją do aktywności i wychować przyszłych mistrzów. – mówi Henryk Olszewski, prezes PZLA. Zawody odbędą się z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu i pod okiem doświadczonych instruktorów. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe gadżety, a najlepsi – medale.

Oprócz zawodów lekkoatletycznych i marszobiegu, chętni będą mogli również spróbować swoich sił w treningu crossfit, zagrać w uliczną odmianę koszykówki – streetball, lub zjechać na trzykołowych pojazdach Drift Trike. Dla najmłodszych przygotowane zostaną m.in. park linowy, skatepark, strefa z dmuchańcami oraz zajęcia zumby.

Dodatkową atrakcją będzie koncert gwiazd na scenie głównej i możliwość spotkania się z mistrzami olimpijskimi. Na specjalnie wybudowanej scenie u podnóża Zamku Ujazdowskiego wystąpią Sarsa, Natalia Nikiel, Mezo oraz Varius Manx & Kasia Stankiewicz.

ORLEN Warsaw Games odbędą się 22 kwietnia 2017 roku na terenach warszawskiej Agrykoli. Zapraszamy od godziny 11.00. Wstęp wolny. Więcej informacji na www.orlenmarathon.pl.

Informacja prasowa

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko