Aktualności

Powrót Polski do DecaNation

07-09-2017

W sobotę w Angers po jedenastu latach reprezentacja Polski ponownie wystąpi w wielomeczu lekkoatletycznym DecaNation, organizowanym przez Fédération Française d'Athlétisme corocznie od 2005 r.

W trzynastej edycji wielomeczu DecaNation wystąpią następujące reprezentacje: Francja, Bałkany, Chiny, Japonia, Polska, Ukraina i USA. We wszystkich poprzednich uczestniczyli tylko gospodarze, Stany Zjednoczone – 11-krotnie, Polska 2-krotnie (2005 i 2006). Najwięcej zwycięstw w punktacji drużynowej odniosły Stany Zjednoczone – dziewięć, Francja – dwa i Rosja – jedno. Polska w obu startach zajmowała trzecie miejsce (w 2005 – za Rosją i Francją – indywidualnie zwyciężyły dyskobolka Marzena Wysocka i oszczepniczka Barbara Madejczyk; w 2006 – za USA i Niemcami – zwycięstwo Szymona Ziółkowskiego). Zwykle jest zapraszanych osiem reprezentacji, najmniej wzięło udział w 2012 – tylko cztery.

Program meczu zawsze zawiera 20 konkurencji, ale ich dobór jest zmieniany, w br. zostanie rozegrana równiez sztafeta mieszana (dwóch mężczyzn i dwie kobiety) 4x400 m, której wyniki nie będą jednak zaliczane do punktacji.
Punktacja 7-meczu: 1 miejsce – 8 pkt, 2. – 6…, 7 miejsce – 1 pkt.

Na stadionie Josette et Roger Mikulak nie zabraknie gwiazd, wystąpią m.in. mistrzowie świata z Londynu Sam Kendricks i Kevin Mayer. Interesująco zapowiada się rywalizacja mistrza olimpijskiego w pchnięciu kulą, Ryana Crousera z Michałem Haratykiem, Malwina Kopron będzie faworytką w rzucie młotem.
Polska wystawia bardzo młody zespół, średnia wieku wynosi 23 lata.

Strona imprezy:   DECANATION

jr

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko