Aktualności z imprezy: 16. IAAF Mistrzostwa Świata

Cztery polskie medale MŚ 2017 z Polanikiem

24-08-2017

Wszyscy już wiemy, że 16. IAAF Mistrzostwa Świata reprezentacja Polski zakończyła z dorobkiem ośmiu medali. Niewiele jednak osób wie, że cztery z nich, w rzucie młotem – w tym oba najcenniejsze złote – zostały zdobyte polskimi młotami – Polanik Premium Line Hammers. W Londynie obecne były nie tylko wyżej wspomniane młoty polskiej firmy, ale również sprzęt rzutowy do innych konkurencji: oszczepy, dyski i kule.

Polanik to polski producent sprzętu lekkoatletycznego. Kompleksowo wyposaża stadiony na całym świecie i zaopatruje najwyższej rangi zawody. Firma powstała ponad 50 lat temu. Dziś zatrudnia prawie 100 osób i systematycznie inwestując w swój rozwój, poszerza ofertę produktów i zakres działania, trafiając w najdalsze zakątki świata. Tylko w tym roku, sprzęt Polanik obecny był m.in.: w Tel Awiwie na Igrzyskach Olimpijskich Maccabiah, w Belgradzie na Halowych Mistrzostwach Europy, na Mistrzostwach Krajów Bałkańskich w mieście Novi Pazar, czy w Győr na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży. Nazwy niektórych z imprez wydają się być może nieco odległe, ale na przykład wymieniona izraelska Makabiada jest trzecim, po igrzyskach olimpijskich i uniwersjadzie, największym wydarzeniem sportowym na świecie. A jak w kraju? W roku bieżącym Polanik obsłużył większość najważniejszych zawodów: od lipcowych Mistrzostwa Europy U23 w Bydgoszczy poprzez mistrzostwa Polski seniorów, weteranów, Europejski Festiwal Lekkoatletyczny, Copernicus i Orlen Cup, Opolski Festiwal Skoków po niedawny Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Narodowym.

Sprzęt z logo Polanik od lat, w zgodzie z motto firmy, pomaga zwyciężać lekkoatletom na igrzyskach olimpijskich (w Rio de Janeiro, Londynie, Pekinie, Atenach, Sydney).

Lekkoatletyczne mistrzostwa świata, mistrzostwa Europy, czempionaty krajowe – wielokrotnie przeprowadzane są na sprzęcie z piotrkowskiej fabryki. Dzięki temu wiele medali i rekordów zdobywane jest z pomocą sprzętu Polanik, jak np. aktualny rekord świata w rzucie młotem Anity Włodarczyk 82,98 m.

Już wkrótce – 1 września, emocjonować się będziemy ostatnim w tym roku mityngiem Diamentowej Ligi. I znowu lekkoatleci rywalizować będą na sprzęcie z Piotrkowa Trybunalskiego. Polanik, jako Oficjalny Partner Mityngu przez kolejne 4 lata obsługiwać będzie prestiżowy Memorial Van Damme – finał cyklu Diamentowej Ligi na Stadionie Króla Baudouina I w Brukseli.

Informacja prasowa

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 16. IAAF Mistrzostwa Świata

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 16. IAAF Mistrzostwa Świata

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko