Aktualności z imprezy: 23. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych

Decyzje kalendarzowe Rady European Athletics

03-11-2014

Obradująca w miniony weekend w Château de Montvillargenne nieopodal Chantilly we Francji Rada European Athletics podjęła kilka decyzji dotyczących kalendarza lekkoatletycznego w sezonach 2015 i 2016.

Najważniejszą informacją dotyczącą zawodów w sezonie 2015 jest wskazanie, zgodnie z wnioskiem przedstawionym przez federację francuską, miast Tulon i Hyères na wybrzeżu Morza Śródziemnego jako organizatorów mistrzostw Europy w biegach przełajowych. Przypomnijmy, że z powodów finansowych, z organizacji imprezy wycofało się inne francuskie miasto – Paray-le-Monial. Nowych gospodarzy imprezy już 18 listopada zwizytują przedstawiciele European Athletics. Mistrzostwa odbędą się 13 grudnia przyszłego roku.

Rok później, w grudniu 2016 roku, kolejną edycję mistrzostw kontynentu w biegach przełajowych zorganizuje Chia – niewielki ośrodek turystyczny na południu Sardynii. Organizatorzy muszą jeszcze – do końca stycznia 2015 – przedstawić gwarancje produkcji sygnału telewizyjnego. Federazione Italiana di Atletica Leggera chce rozwijać na Sardynii centrum treningowe. Dodajmy, że w 2015 roku odbędzie się tutaj puchar Europy w biegu na 10 000 metrów.

Przez najbliższe trzy lata – począwszy od 2015 roku – turecki Mersin będzie gospodarzem grupy A klubowego pucharu Europy. W Turcji, w Stambule, powalczą w przyszły roku także młodsi lekkoatleci podczas klubowego pucharu Europy juniorów. Mersin zorganizuje także, w roku 2016, puchar Europy w biegu na 10 000 metrów.

Maciej Jałoszyński

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 23. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko