Aktualności z imprezy: 11. Mistrzostwa Europy U23

ME U23: program minutowy i starty Polaków

12-07-2017

Program minutowy 11. ME U23 - starty/wyniki Polaków

Wyniki:    BYDGOSZCZ 2017

3 - 4 - 3 - 4 - 1 - 5 - 2 - 4

3 złote - 4 srebrne - 3 brązowe (2 miejsce eq aequo z GBR; 1. GER 4-6-8)
10 medali (3 miejsce, ex aequo z GBR i UKR; 1. GER 18, 2. FRA 13)
26 finałów (5 miejsce, 1. GER 41, 2. FRA 32, 3. GBR 30. 4. ITA 29)
117 pkt (4 miejsce, 1. GER 185, 2. GBR 148, 3. FRA 140.5)

godz. konkurencja pł. szczebel min. starty/wyniki Polaków
  13.07  czwartek
10:00 100 m przez płotki W 7-bój   Paulina Ligarska 14.87/+1.2 (28.)
10:05 Rzut młotem M kwalifikacje A 67.50  
10:30 100 m W runda 1 4+4 Ewa Swoboda 11.26/+3.2 (1e4, Q), Kamila Ciba 11.73/+1.2 (3e2, Q) - obie awans do półfinału
10:45 Pchnięcie kulą M kwalifikacje AB 18.40 Konrad Bukowiecki 21.26 (1, Q) - rekord ME, Jan Parol 18.13 (11, q) - obaj awans do finału
11:10 100 m M runda 1 3+6 Dominik Kopeć 10.52/+0.9 (3e1, Q) - awans do finału, Przemysław Adamski 10.67/+1.0 (5e4, 25.)
11:15 Skok wzwyż W 7-bój AB   Paulina Ligarska 1.72 (7=)
11:35 Rzut młotem M kwalifikacje B 67.50  
11:45 Skok w dal M kwalifikacje AB 7.65  
12:03 400 m M runda 1 3+4 Dariusz Kowaluk 46.87 (3e1, Q), Kajetan Duszyński 46.80 (3e4, Q) - obaj awans do półfinału
  popołudnie    
14:45 Rzut oszczepem M kwalifikacje A 74.00  
15:05 Pchnięcie kulą W 7-bój AB   Paulina Ligarska 12.84 (7.)
16:00 3000 m przeszkody W runda 1   Aneta Konieczek 10:10.39 (6e1, q) - awans do finału, Patrycja Kapała 10:26.02 (8e2, 18.)
16:25 Rzut oszczepem M kwalifikacje B 74.00  
16:35 Trójskok W kwalifikacje AB 13.05  
16:40 1500 m M runda 1 4+4 Michał Rozmys 3:43.22 (1e2, Q) - awans do finału, Roman Kwiatkowski 3:47.13 (11e1, 21.)
17:00 Skok o tyczce W kwalifikacje AB 4.20 Kamila Przybyła 4.20 (1=, Q) - awans do finału, Wiktoria Wojewódzka NM (-, )
17:15 200 m W 7-bój   Paulina Ligarska 25.50/+2.8 (20.)
17:40 Skok wzwyż M kwalifikacje AB 2.18 Norbert Kobielski 2.18 (8, Q) - awans do finału, Igor Kopala 2.11 (16.)
17:50 800 m W runda 1 2+2 Angelika Sarna 2:08.06 (5e3, 17.)
18:00 Rzut dyskiem W kwalifikacje A 51.00 Daria Zabawska 59.23 (2., Q), Monika Nowak 54.27 - rekord życiowy (4., Q) - obie awans do finału
18:30 10.000 m M FINAŁ   Grzegorz Ebel 31:02.43 (17.)
19:10 Rzut dyskiem W kwalifikacje B 51.00 Aleksandra Grubba 50.91 (12., Q) - awans do finału
19:15 100 m W półfinał 2+2 Ewa Swoboda 11.32/+0.3 (1p2, Q) - awans do finału, Kamila Ciba 11.69/+0.4 (7p1, 14.)
19:40 100 m M półfinał 2+2 Dominik Kopeć 10.57/+1.6 (18.)
  14.07  piątek    
10:00 100 m przez płotki W runda 1 3+4 Marlena Morton 13.61/+0.2 (4e1, q), Ewa Ochocka 13.64/+1.1 (4e3, q) - obie awans do półfinału
10:05 Rzut młotem W kwalifikacje A 64.50 Katarzyna Furmanek 65.11 (8., Q), - awans do finału, Agata Zieńkowicz 59.36 (25.)
10:39 Skok wzwyż W kwalifikacje AB 1.82  
10:45 110 m przez płotki M runda 1 3+4 Kacper Schubert 14.07/+0.9 (3e3,q), Dawid Żebrowski 14.11/-0.5 (3e2, q) - obaj awans do finału, Marcin Grudka 14.23/-0.7 (5e1, 14.)
11:00 Skok o tyczce M kwalifikacje AB 5.35
Borys Dżaman 5.15 (13.), Mateusz Jerzy 5.00 (16=)
11:40 Rzut młotem W kwalifikacje B 64.50
Marika Kaczmarek 62.73 (14.)
11:20 1500 m W runda 1 4+4
Sofia Ennaoui 4:18.17 (1e1), Martyna Galant 4:19.90 (2e1) - obie awans do finału, Sylwia Indeka 4:24.30 (6e2, 13.)
11:50 800 m M runda 1 2+2
Mateusz Borkowski 1:47.69 (2e1, Q) - awans do finału
12:25 Skok w dal W 7-bój AB  
Paulina Ligarska 5.78/+0.2 (18.)
12:30 400 m przez płotki W runda 1 3+4 Aleksandra Gaworska (12:44), Justyna Saganiak (12:51)
13:00 400 m przez płotki M runda 1 3+4
Aleksandra Gaworska 58.20 (2e3, Q), Justyna Saganiak 59.66 (5e4, q) - obie awans do półfinału 
  popołudnie    
14:50 Rzut oszczepem W 7-bój A   Paulina Ligarska 42.01 (6.)
15:35 3000 m przeszkody M runda 1 5+5  
15:50 Pchnięcie kulą W kwalifikacje AB 14.90 Klaudia Kardasz 16.57 (2., Q) - awans do finału
16:10 Rzut oszczepem W 7-bój B    
16:16 100 m W FINAŁ  
EWA SWOBODA 11.42/-0.6 - ZŁOTY MEDAL
16:24 Trójskok W FINAŁ    
16:30 100 m M FINAŁ    
16:40 400 m W I runda 2+2
Dominika Muraszewska 52.88 - rekord życiowy (3e2, q) - awans do finału, Adrianna Janowicz 53.07 - rekord życiowy (3e3, 10.), Mariola Karaś 53.78 (5e1, 15.), 
17:10 400 m M półfinał 3+2
Kajetan Duszyński 45.98 - rekord życiowy (3p1, Q) - awans do finału, Dariusz Kowaluk 46.74 (6e1, 12.)
17:42 Rzut młotem M FINAŁ    
17:55 800 m W 7-bój   Paulina Ligarska 2:21.76 (4e2, 14.)
     W  7-bój   Paulina Ligarska 5585 - rekord życiowy (10.)
18:10 Pchnięcie kulą M FINAŁ  
KONRAD BUKOWIECKI 21.59 - ZŁOTY MEDAL, Jan PAROL 18.60 (8.)
18:24 200 m W runda 1 4+4  
19:02 Skok w dal M FINAŁ    
19:14 200 m M runda 1 3+4  
19:45 10.000 m W FINAŁ    
19:50 Rzut dyskiem W FINAŁ  
DARIA ZABAWSKA 59.08 - SREBRNY MEDAL, Monika NOWAK 54.21 (6.)
20:32 100 m przez płotki W półfinał 3+2
Marlena Morton 13.58/+0.8 - rekord życiowy (7p1, 13.), Ewa Ochocka 13.73/+0.3 (7p2, 14.)
  15.07  sobota    
10:00 Rzut dyskiem M kwalifikacje AB 57.50

Bartłomiej Stój 59.57 (2.,Q), Krystian Pawelczyk 54.50 (12., q) – awans do finału

10:05 100 m M 10-bój    
11:00 Skok w dal M 10-bój AB    
12:10 4 x 400 m M runda 1  

Polska 3:08.84 (3e2, Q) – awans do finału, Cezary Mirosław, Przemysław Waściński, Łukasz Smolnicki, Wiktor Suwara

12:35 Pchnięcie kulą M 10-bój AB    
12:50 Skok w dal W kwalifikacje AB  6.23

Magdalena Żebrowska 6.19/+0.9 (15.), Izabela Włodarska 6.15/-0.8 (18.), Natalia Chacińska 6.01/+2.6 (24.)

12:55 Rzut oszczepem W kwalifikacje AB  53.50

Marcelina Witek 57.50 (6., Q), Klaudia Maruszewska 55.77 (9., Q) – awans do finału

  popołudnie    
15:45 Skok wzwyż 10-bój AB    
15:48 400 m przez płotki W półfinał  

Aleksandra GAWORSKA 57.35 (4p1, q) – awans do finału, Justyna Saganiak 58.50 (8p2, 16.)

16:05 Pchnięcie kulą W FINAŁ  

KLAUDIA KARDASZ 17.67 – SREBRNY MEDAL

16:09 400 m przez płotki M półfinał    
16:31 200 m W półfinał    
16:35 Trójskok M kwalifikacje AB

 15.75

 
16:52 200 m M półfinał    
17:16 3000 m przeszkody W FINAŁ  

Aneta KONIECZEK 10:05.87 (7.)

17:20 Skok o tyczce W FINAŁ   Kamila PRZYBYŁA 4.40 – rekord życiowy (4.)
17:35 Rzut oszczepem M FINAŁ    
17:40 1500 m M FINAŁ  

MICHAŁ ROZMYS 3:49.30 – BRĄZOWY MEDAL

17:55 100 m przez płotki W FINAŁ    
18:07 110 m przez płotki M FINAŁ  

Dawid ŻEBROWSKI 13.90/+0.8 – wyrównany rekord życiowy (5.), Kacper SCHUBERT 14.21/+0.8 (8.)

18:19 400 m W FINAŁ  

Dominika MURASZEWSKA 53.62 (6.)

18:35 400 m M FINAŁ  

Kajetan DUSZYŃSKI 46.80 (7.)

18:50 Skok wzwyż M FINAŁ  

Norbert KOBIELSKI 2.19 (8.)

19:18 800 m W FINAŁ    
19:30 Rzut młotem W FINAŁ  

Katarzyna FURMANEK 66.45 (6.)

19:40 400 m M 10-bój    
20:10 5000 m M FINAŁ    
20:30 200 m W FINAŁ    
20:48 200 m M FINAŁ    
  16.07  niedziela    
09:00 Chód 20 km M FINAŁ    
09:30 110 m przez płotki M 10-bój    
10:20 Rzut dyskiem M 10-bój AB    
11:00 Chód 20 km W FINAŁ   Olga Niedziałek 1:39:03 (11.)
13:25 Skok o tyczce M 10-bój AB    
  popołudnie    
14:30 Rzut dyskiem M FINAŁ   Krystian PAWELCZYK 56.75 (8.), Barłomiej Stój - bez wyniku (-)
14:32 4 x 100 m W runda 1   Polska 44.53 (1e1, Q), Ewa Ochocka, Kamila Ciba, Magdalena Wronka, Ewa Swoboda - awans do finału
15:08 4 x 100 m M runda 1   Polska 39.96 (4e1, q), Artur Wasilewski, Przemysław Adamski, Dominik Kopeć, Karol Kwiatkowski - awans do finału
15:35 Skok w dal W FINAŁ    
15:57 400 m przez płotki W FINAŁ   Aleksandra GAWORSKA 56.94 (4.)
16:10 Skok wzwyż W FINAŁ    
16:20 Rzut oszczepem M 10-bój    
16:28 400 m przez płotki M FINAŁ    
17:05 1500 m W FINAŁ   SOFIA ENNAOUI 4:13.54 - SREBRNY MEDAL, MARTYNA GALANT 4:17.91 - BRĄZOWY MEDAL
17:19 3000 m przeszkody M FINAŁ    
17:40 Skok o tyczce M FINAŁ    
17:45 800 m M FINAŁ   Mateusz BORKOWSKI 1:48.92 (4.)
17:56 5000 m W FINAŁ   Weronika PYZIK 16:15.86 (6.)
18:00 Trójskok M FINAŁ    
18:24 4 x 100 m W FINAŁ   POLSKA 44.21 (4.) - Ewa OCHOCKA, Kamila CIBA, Magdalena WRONKA, Ewa SWOBODA
18:40 4 x 100 m M FINAŁ   POLSKA 40.11 (6.) - Karol KWIATKOWSKI, Przemysław ADAMSKi, Dominik KOPEĆ, Eryk HAMPEL
18:52 1500 m M 10-bój    
19:00 Rzut oszczepem W FINAŁ   MARCELINA WITEK 63.03 - BRĄZOWY MEDAL, rekord życiowyKlaudia Maruszewska 55.11 (10.) 
19:38 4 x 400 m W FINAŁ   POLSKA 3:29.66 - ZŁOTY MEDAL, rekord POLSKI - DOMINIKA MURASZEWSKA, ADRIANNA JANOWICZ, MARIOLA KARAŚ, ALEKSANDRA GAWORSKA
19:55 4 x 400 m M FINAŁ   POLSKA 3:04.22 - SREBRNY MEDAL - WIKTOR SUWARA, PRZEMYSŁAW WAŚCIŃSKI, KAJETAN DUSZYŃSKI, DARIUSZ KOWALUK

Klasyfikacja medalowa (pełna)
1. Niemcy 4 (złote) 4 (srebrne) 8 (brązowych)
2= POLSKA i Wielka Brytania 3 - 4 - 3

Klasyfikacja punktowa (pełna)
1. Niemcy 185 pkt
2. Wielka Brytania 148
3. Francja 140.5
4. POLSKA 117



janusz.rozum@gmail.com

 

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 11. Mistrzostwa Europy U23

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 11. Mistrzostwa Europy U23

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko