Aktualności z imprezy: 16. IAAF Mistrzostwa Świata U20

MŚ U20: mistrzynie spotkały się z Bydgoszczanami

22-07-2016

Mistrzyni świata do lat 20 w rzucie oszczepem Klaudia Maruszewska oraz brązowa medalistka olimpijska w skoku o tyczce i ambasadorka bydgoskiego czempionatu Anna Rogowska spotkały się z mieszkańcami Grodu nad Brdą i zapraszały na trybuny do wspólnego kibicowania najlepszym juniorom świata.

 

To już drugi raz podczas mistrzostw do lat 20 gdy gwiazdy polskiej lekkoatletyki spotkały się z mieszkańcami miasta-gospodarza imprezy. Dwa dni temu z Bydgoszczan na Starym Rynku zapraszał na stadion rekordzista świata U20 w pchnięciu kulą Konrad Bukowiecki. Dziś  w sercu miasta gościły znakomite lekkoatletki, które rozdały mieszkańcom 200 biletów na weekendowe sesje mistrzostw, podpisywały plakaty czempionatu i odpowiedziały na liczne pytania mieszkańców. Anna Rogowska podkreśliła jak ważne dla sportowców jest wsparcie kibiców i mocno zachęcała do przybycia w weekend na stadion przy ulicy Gdańskiej. Polska tyczkarka byłe przekonana, że czekają nas jeszcze kolejne sukcesy, porównywalne z tym odniesionym przez Klaudię Maruszewską. 

- Ciągle do mnie nie dociera to, że jestem mistrzynią świata – przyznawała Klaudia Maruszewska, zawodniczka klubu Jantar Ustka, która przedwczoraj sensacyjnie zdobyła złoty medal w rzucie oszczepem. 


Klaudia Maruszewska i Anna Rogowska w drodze na spotkanie z mieszkańcami miasta na Starym Rynku w sercu Bydgoszczy (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Warto zaznaczyć, że Klaudia już za rok będzie mogła powalczyć w Bydgoszczy o kolejny krążek – w lipcu 2017 roku na Zawiszy odbędą się 11. Mistrzostwa Europy U23. Obok świeżo upieczonej mistrzyni globu wystartują także rekordzistka Polski w rzucie oszczepem Maria Andrejczyk oraz inna znakomita miotaczka Marcelina Witek. Czy za rok całe podium rzutu oszczepem będzie biało-czerwone? 

Bydgoszcz, Maciej Jałoszyński

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 16. IAAF Mistrzostwa Świata U20

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 16. IAAF Mistrzostwa Świata U20

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko