Aktualności z imprezy: 87. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie / 5. Orlen Warsaw Marathon

Wolontariat na Orlen Warsaw Marathon

21-02-2017

Chcesz przeżyć przygodę, poznać ciekawych ludzi, poczuć niepowtarzalną atmosferę wielkiej imprezy sportowej a przede wszystkim zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, zapraszamy już dziś!

 

Wolontariat podczas ORLEN Warsaw Marathon 2017 to okazja do współorganizowania jednej z największych imprez biegowych w Europie, zdobycia nowych umiejętności i zobaczenia na własne oczy jak powstają tego rodzaju wydarzenia. Jest to pewny przepis na dobrą zabawę, niezapomniane wrażenia, satysfakcję i radość.

Kto może zostać wolontariuszem?

 Wolontariuszem podczas ORLEN Warsaw Marathon 2017 może zostać każda osoba, która 
do 18 kwietnia 2017 r. ukończy 15 lat oraz wypełni formularz rekrutacyjny. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Jak zostać wolontariuszem?

 Aby zostać wolontariuszem ORLEN Warsaw Marathon należy do dnia 26 marca 2017 r. wypełnić formularz rekrutacyjny zamieszczony na www.orlenmarathon.pl/volunteer/register.

Obszary zaangażowania wolontariuszy:

  • Biuro Zawodów

Biuro Zawodów to miejsce, w którym uczestnicy ORLEN Warsaw Marathon 2017 będą mogli odebrać pakiet startowy i zapoznać się ze szczegółami biegów. Zadaniem wolontariuszy będzie wsparcie organizacyjne dystrybucji pakietów wśród uczestników.

Dni: 20-22 kwietnia

  • Obsługa Miasteczka Biegaczy i strefy start/meta.

Miasteczko Biegaczy to strefa dostępna jedynie dla uczestników biegów na dystansie maratonu i Biegu OSHEE 10 km. Zadania wolontariuszy w tym miejscu to wsparcie organizacyjne i informacyjne zawodników oraz obsługi. Do zadań wolontariuszy będzie należała także pomoc w odnalezieniu odpowiednich stref startowych i koordynacja ustawienia biegaczy. W strefie mety wolontariusze będą wręczać medale oraz wspierać uczestników, którzy ukończyli bieg.

Dzień: 23 kwietnia

  • Centrum Wolontariatu

Centrum Wolontariatu będzie znajdować się na terenie Miasteczka Biegaczy. Będzie głównym miejscem dla całego projektu wolontariatu, miejscem spotkań, odpoczynku 
czy wydawania świadczeń dla wolontariuszy.

Dni: 18-23 kwietnia

  • Strefy Kibicowania na trasie maratonu

Na trasie maratonu corocznie organizowane są Strefy Kibicowania. To miejsca pełne atrakcji, zabawy i pozytywnej energii, która zachęca wszystkich do aktywnego kibicowania biegaczom. Zadaniem wolontariuszy w Strefach Kibicowania będzie wsparcie organizacji 
i wszystkich wydarzeń odbywających się w ramach każdej ze stref. 

Dzień: 23 kwietnia

  • Wsparcie przygotowań

Tak wielka impreza sportowa jak ORLEN Warsaw Marathon wymaga ogromnej pracy organizacyjnej i wielu wcześniejszych przygotowań – do części z nich będą zaproszeni także wolontariusze. Głównym zadaniem wolontariuszy w tych dniach będzie wsparcie 
w przygotowaniu pakietów startowych dla uczestników biegów oraz pomoc 
w przygotowaniu Miasteczka Biegaczy i Centrum Wolontariatu.

Dni: 18-22 kwietnia

  • Grupa specjalna

Grupa wolontariuszy, których zadaniem będzie pomoc w nagłych wypadkach oraz kontrola sytuacji na trasach biegów. Sprawdzą się w niej szczególnie osoby silne 
i energiczne, potrafiące pracować pod presją czasu i nie bojące się nowych wyzwań.

Dni: 23 kwietnia

  • Punkty Odżywcze i Punkty Odświeżania na trasie biegu

W trakcie wydarzenia potrzebna będzie pomoc w obsłudze punktów, w których biegacze będą uzupełniać płyny oraz energię. Punkty będą zlokalizowane wzdłuż trasy imprezy. Obsługa punktów odżywczych i punktów odświeżania na trasie zostanie powierzona zorganizowanym grupom młodzieży szkolnej.

Dzień: 23 kwietnia

Organizacja pracy wolontariuszy

Do udziału w wolontariacie podczas ORLEN Warsaw Marathon 2017 zostanie zrekrutowanych około 1600 wolontariuszy. Wolontariusze zostaną przydzieleni do poszczególnych obszarów zadaniowych zgodnie z dokonanym w formularzu wyborem.

W trakcie przygotowań i podczas ORLEN Warsaw Marathon 2017 wolontariusze będą działać w grupach. Na czele każdej z grup stanie wolontariusz-lider. Osoba taka powinna posiadać doświadczenie w wolontariacie lub organizacji różnorodnych wydarzeń lub imprez, umiejętność pracy w grupie i zarządzania grupą osób oraz ogólne zdolności organizacyjne. Liderzy zostaną wyłonieni podczas rozmów rekrutacyjnych. Każdy wolontariusz-lider będzie zobowiązany do odbycia dodatkowego szkolenia.

Każdy z wolontariuszy zostanie wyposażony w materiały, które zapewnią mu odpowiednią wiedzę nt. organizacji imprezy i wydarzeń towarzyszących oraz zostaną odpowiednio przygotowani do pełnienia swoich zadań.

Każdy z wolontariuszy otrzyma:

- ubezpieczenie NNW
- porozumienie wolontariackie
- strój
- wyżywienie i napoje
- certyfikat
- niezbędne przygotowanie do pełnienia zadań
- niezapomniane, pozytywne wrażenia

FORMULARZ REKRUTACYJNY www.orlenmarathon.pl/volunteer/register

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres wolontariat@orlenmarathon.pl

Informacja organizatora

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 87. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie / 5. Orlen Warsaw Marathon

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 87. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie / 5. Orlen Warsaw Marathon

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko