Aktualności z imprezy: 87. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie / 5. Orlen Warsaw Marathon

Mistrzostwa Polski na Orlen Warsaw Marathonie

21-03-2017

Już 23 kwietnia podczas piątej edycji ORLEN Warsaw Marathon odbędą się 87. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie, w których każdy biegacz zrzeszony w Polskim Związku Lekkiej Atletyki będzie mógł walczyć z najlepszymi zawodnikami na królewskim dystansie.

W 1924 roku Stefan Szelestowski z warszawskiej Polonii czasem 3:13:10.5 ustanawiał na trasie Rembertów–Wawer–Zegrze–Nieporęt rekord kraju w biegu maratońskim i zdobywał pierwszy w historii złoty medal mistrzostw Polski w tej specjalności. Nie mógł wtedy przypuszczać, że za niespełna 100 lat o medale na tym królewskim dystansie walczyć będą tysiące zawodników amatorów startujących w ORLEN Warsaw Marathon zaliczanym do elitarnego cyklu IAAF Silver Label Road Races.

Wówczas, 2 listopada 1924 roku, bieg ukończyło zaledwie trzech zawodników – w roku 2017 każdy ma szansę na przekroczenie mety maratonu w ramach mistrzostw Polski. Jak to zrobić?

Wystarczy zarejestrować się w klubie zrzeszonym w PZLA, zdobyć licencję zawodniczą i wspólnie z klubem dokonać zgłoszenia w systemie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki do 87. PZLA Mistrzostw Polski w Maratonie Mężczyzn.

Trzy proste kroki dają m.in. szansę na rywalizację o medal krajowego czempionatu z najlepszymi polskimi maratończykami oraz zwolnienie z opłat startowych do ORLEN Warsaw Marathon.

Wszystkie szczegóły dotyczące mistrzostw kraju znajdują się w zakładce zawdów w kalendarzu imprez: 87. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie

Nowsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 87. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie / 5. Orlen Warsaw Marathon

Starsze informacje z imprezy Aktualności z imprezy: 87. PZLA Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Maratonie / 5. Orlen Warsaw Marathon

Copyright 2006-2010 by Polski Związek Lekkiej Atletyki
Wszelkie prawa zastrzeżone

strony internetowe Bielsko