1 / 0

Francuz na dopingu, Polacy trzeci w DME?

Jak donoszą francuskie media młociarz Quentin Bigot został przyłapany na stosowaniu niedozwolonego dopingu podczas 5. Drużynowych Mistrzostw Europy w Brunszwiku.

Bigot, mistrz Europy juniorów z 2011 roku oraz brązowy medalista mistrzostw kontynentu do lat 23 sprzed roku, zajął w Brunszwiku drugie miejsce z wynikiem 76.15. Tuż za nim sklasyfikowany został Paweł Fajdek, który w Niemczech w swojej najlepszej próbie posłał młot na 75.26. Francuza wyprzedził jedynie Rosjanin Siergiej Litwinow (76.34).

Francuski dziennik L'Est républicain, wydawany w Nancy, informuje, że Bigot stosował niedozwolony środek – jeśli wyniki próbki "B" potwierdzą się Francuzi stracą brązowy medal drużynowego czempionatu Europy. W momencie anulowania wyniku "trójkolorowego" młociarza i odebrania mu 11 punktów Polacy przesunął się na trzecią pozycję i otrzymają brązowe medale. Byłoby to najlepsze miejsce reprezentacji Polski w historii, rozgrywanych od 2009 roku, drużynowych mistrzostw Europy.

Paweł Fajdek podczas drużynowych mistrzostw Europy w Brunszwiku (foto: Marek Biczyk)

Tymczasem Bigot, oficjalnie z powodu kontuzji, wycofał się ze startu w sierpniowych mistrzostwach Europy.

Przypominijmy, że przed rokiem, także po aferze dopingowej, Polska przesunęła się z piątego na czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowych mistrzostw Europy.