1 / 0

M. Borkowski najszybszym juniorem Europy

18-letni Mateusz Borkowski (LKB Rudnik) przebiegł 800 metrów podczas International Flanders Athletics Meeting w belgijskim Oordegem w 1:47.73 i wysunął się na czoło europejskich tabel juniorów.

Urodzony w 1997 roku zawodnik, mistrz olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy sprzed 2 lat w biegu na 3000 metrów, poprawił dziś swój rekord życiowy na dystansie dwóch okrążeń stadionu o ponad 5 sekund. Czas Borkowskiego jest oczywiście lepszy od wskaźnika PZLA na mistrzostwa Europy juniorów. W swoim biegu zawodnik z Rudnika był drugi i przegrał jedynie ze starszym od siebie Brytyjczykiem Benem Watermanem (1:47:57).

W biegu A, w którym zwyciężył Holender Bob van der Ham (1:46.86), siódme miejsce, z czasem 1:47.69, zajął Kamil Gurdak.

Pełne wyniki: Oordegem