1 / 0

Rzym: Damian Błocki dziesiąty na 50 km

Damian Błocki spisał się najlepiej z Polaków w ostatnim dniu zmagań podczas drużynowych mistrzostw świata w chodzie sportowym – zawodnik AZSu-AWFu Katowice rywalizację w chodzie na 50 kilometrów ukończył na dziesiątym miejscu.

Polak na mecie zlokalizowanej na bieżni Stadio Delle Terme Di Caracalla uzyskał czas 3:54:26. Drugi z naszych zawodników, który ukończył rywalizację – Grzegorz Sudoł – zajął 26. miejsce z wynikiem 4:07:53 (pierwszy raz od 2007 roku krakowianin przeszedł 50 kilometrów w czasie powyżej 4 godzin). Sędziowie zdyskwalifikowali Rafała Sikorę.

Ku zadowoleniu gospodarzy imprezy złoto w chodzie na 50 kilometrów wywalczył Alex Schwazer – mistrz olimpijski z Pekinu uzyskał 3:39:00. Włoch zdecydowanie wyprzedził drugiego na mecie, innego medalistę z pekińskich igrzysk, Jareda Tallenta (dziś 3:42:36). Jako trzeci finiszował Ukrainiec Igor Glavan – 3:44:02. W klasyfikacji drużynowej medale dla Włochów, Ukraińców i Hiszpanów.