1 / 0

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - I dzień, finały popołudniowe

W sesji popołudniowej pierwszego dnia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrano 4 konkurencje finałowe. Złote medale zdobyli Łukasz Gauza i Aleksandra Kociołek (100m), Szymon Sznura (3000m) i Liliana Wódkowska (2000m prz).

W sesji popołudniowej pierwszego dnia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozegrano 4 konkurencje finałowe.
Złote medale zdobyli Łukasz Gauza i Aleksandra Kociołek (100m), Szymon Sznura (3000m) i Liliana Wódkowska (2000m prz).

Konkurencje sprinterskie odbywały się przy silnym sprzyjającym wietrze, często przekraczającym 2m/s.

Niespodziankę zanotowano w biegu przeszkodowym dziewcząt, w którym wygrały dwie zawodniczki z UKS WiR Łopuszno. Tym razem lepsza okazała się Liliana Wódkowska, a podczas łódzkich eliminacji do OOM o ponad 7 sekund szybsza była Mariola Ślusarczyk, druga w Szczecinie.

W pozostałych konkurencjach wygrywali faworyci:
100m K - Aleksandra Kociołek, reprezentantka Polski w MŚ Kadetów w Ostrawie i MEJ w Hengelo,
100m M – Łukasz Gauza, najszybszy ze startujących przed OOM,
3000m – Szymon Sznura, reprezentant Polski w MŚ Kadetów w Ostrawie, lider tabel na 4 dystansach (od 1000m do 5000m),
W sprintach zabrakło Artura Szczęśniaka (Olimpia Poznań) – lidera tegorocznych tabel w tej kategorii wiekowej oraz Zuzanny Karczmarek (Orzeł Warszawa), startujących w Belgradzie w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy.